Fırat Çakıroğlu, Elazığ'da anıldı

Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu ölümünün birinci yılında yürüyüşle andı.

Haberler 20.02.2016, 23:18
Fırat Çakıroğlu, Elazığ'da anıldı
(DHA) - ELAZIĞ'da Ülkü Ocakları üyeleri geçen yıl İzmir'de Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu ölümünün birinci yılında yürüyüşle andı.

Elazığ Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık 500 kişi  Ege Üniversitesi'nde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu  anmak için Öğretmenevi önünde toplanıp, Ahmet Atar Meydanı'na, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Elazığ ovası Bozkurtlar yuvası' sloganları atarak yürüdü. 

Meydanda gruba hitap eden Elazığ Ülkü Ocakları Ortaöğretim Teşkilat Başkanı Alper Bağkesen, İzmir'de Ege Üniversitesi teşkilat başkanları olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun 20 Şubat 2015 tarihinde eli kanlı teröristler tarafından katledildiğini söyledi. Bağkesen, "Teröristler gencecik bir ülküdaşımızı, kalbi vatan aşkıyla çarpan bir kardeşimizi, henüz hayatının baharında katletmişlerdi. Genç yaşta okulundan mezun olacağı sene dağ gibi, koç gibi bir delikanlı şahadet şerbetini içerek aramızdan ayrıldı. Yastayız, acımız çok büyük. Ciğerimiz yanıyor, üzüntümüzün tarifi yok. Öfkemiz dağ gibidir. Kaderimiz tahammül edilmeyecek boyuttadır. Bizler bu elim hadisenin acısını içimize atmayacak, hesabını eli kanlı katillerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracağız" dedi.

Ülkücü hareketin mazisinin şan ve şeref dolu olduğunu belirten Alper Bağkesen, "Türkiye'de kızıl rüzgarların estiği, memleketin sokak ve caddelerinin zaptedildiği bir iklimde, ülkücü irade, milli bir irade ile safını Türk milletinden yana koymuştur. Binlerce ülkücünün şahadet şerbetini içtiği fırtınalı yıllardan geriye aziz şehitlerimizin kahramanlık hatıraları kalmıştır" diye konuştu.

Konuşmanın ardından grup, ülkücü yemine ederek dağıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@