Feribottan çıkan araçlar köpekle aranıyor

ÇANAKKALE'de Valiliğinin kararıyla, polis ve jandarma ekipleri, GESTAŞ'a ait iskelede feribottan çıkan araçlarda kontrollerini sürdürüyor.

Haberler 23.08.2016, 18:27
Feribottan çıkan araçlar köpekle aranıyor
ÇANAKKALE'de Valiliğinin kararıyla, polis ve jandarma ekipleri, GESTAŞ'a ait iskelede feribottan çıkan araçlarda kontrollerini sürdürüyor. Kontrolllerde, İl Jandarma Komutanlığı'nın özel eğitimli dedektör köpeği de kullanılıyor.

Türkiye'nin birçok kentinde son günlerde üst üste meydana gelen bombalı terör saldırıları Çanakkale polisi ve jandarmasını da harekete geçirdi. OHAL uygulaması kapsamında kentte güvenlik tedbirleri arttırıldı. Valilik kararıyla şehrin giriş ve çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ile Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından araçlar didik didik kontrol ediliyor. Özellikle İstanbul istikametinden Çanakkale'ye gelen ve Eceabat İlçesi ile Kilitbahir Köyü'nden feribotla Çanakkale merkezine geçen araçlar, GESTAŞ firmasına ait iskelede durdurulup kontrolden geçiriliyor. Sürücülerin ve yolcuların Genel Bilgi Taraması (GBT) sorguları ile üst araması yapılıyor. Aramalarda, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'nın Pointer cinsi 8 yaşındaki 'Vatoz' isimli dedektör köpeği de kullanılıyor.

Polis ve jandarmanın ortaklaşa kontrolleri kentin farklı noktalarında da aralıklarla devam ediyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@