Etli pilava hücum

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından  yaptırılacak 400 dairelik Kayı Konutları'nın temel atma töreninde, halka dağıtılan etli bulgur pilavı ve ayran izdihama neden oldu.

Haberler 10.08.2016, 10:55
Etli pilava hücum
Turgay İPEK / ERZURUM, () - ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından  yaptırılacak 400 dairelik Kayı Konutları'nın temel atma töreninde, halka dağıtılan etli bulgur pilavı ve ayran izdihama neden oldu.

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, merkez Yakutiye İlçesi'nin Hasani Basri Mahallesi'nde yapılacak olan Kayı Erzurum Konutları'nın temel atma törenine Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve belediyenin üst düzey yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ülkemizin deprem gerçeğine işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen şunları söyledi:

"Ülkemizin büyük bir bölümü birinci derece deprem kuşağında. Bütün köylerimizin, beldelerimizin, ilçelerimizin, il merkezlerimizin yıkılıp yeniden yapılması lazım. Ülkemiz zenginleştikçe, refah seviyesi arttıkça bu dönüşüm devam edecek. Biz de şehrimizde aynen TOKİ gibi, aynen İstanbul'daki KİPTAŞ gibi şehrimizi dönüştürmeye gayret ediyoruz. Hasani Basri, İtfaiye Evleri, Veyis Efendi, Kevelciler ve Gavurboğan olmak üzere şehir merkezindeki eski Erzurum'u yeniden canlandıracağız. Burada modern, çağdaş ve tarihi yaşatan konutlarımız olacak. Bizler ucuz konut üreteceğiz. Konutlarımızı her vatandaş alma imkanına sahip olacak."

ETLİ PİLAVA HÜCÜM

Konuşmaların ardından Vali Azizoğlu ve Başkan Sekmen Kayı konutlarının 200 dairelik ilk etabının temelini attı. Başkan Sekmen, temel atılmasının ardından ikramlardan herkesin almasını istedi. Bunun üzerine vatandaşlar bir minibüsten dağıtılan etli bulgur pilavı ve ayrandan almak için sıraya girdi. Kadın, erkek ve çocuklardan oluşan kalabalık kısa bir süre sonra sırayı bozunca izdiham yaşandı. Görevlilerin sık sık, "Sıraya girin" uyarısına rağmen yüzlerce kişi ayran ve etli pilava hücum etti. İzdihamda çocuklar ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Özellikle kadın ve çocukların bazılarının, etli pilav ve ayranı, tören yerinde yemek yerine evlerine götürmeleri dikkat çekti. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@