Ekmek tekneleri küle dönen esnaf çaresiz

Çıkan yangında ekmek tekneleri küle dönen esnaf çaresiz...

Haberler 28.08.2015, 14:49
Ekmek tekneleri küle dönen esnaf çaresiz

(DHA) - ANTALYA Çakırlar Mahallesi'nde dün akşam çıkan yangında, gözleme satışı yapılan ahşap 5 işyeri küle döndü. İşyerlerinde yüzbinlerce liralık zarara uğrayan esnaf, devletten yardım beklediğini söyledi. 

Çakırlar Mahallesi'ndeki yangın dün saat 20.00 sıralarında çıktı. Bölgede faaliyet gösteren bir gözleme dükkanındaki elektrik aksamındaki kısa devreden çıktığı belirlenen yangın, kısa sürede büyüdü. Alevler ormanlık alan içindeki işletmeleri rüzgarın etkisiyle tamamen sardı. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiyenin 2 saat süren çalışması sonucu yangın söndürüldü. İşyerlerinin yandığını duyarak olay yerine gelen işyeri sahipleri ise şoke oldu. 5 işyerinin tamamen kül olduğu yangında, diğer esnafın teselli etmeye çalıştığı işyeri sahipleri, bugün ise şoku atlatıp yaralarını sarmak için tekrar işyerlerine geldi. 

SİGORTA YAPILAMIYOR

İşyeri sahipleri, çaresizce ne yapacaklarını konuştu. Bazıları ise masalardan mutfağa, salıncaklardan kameriyelere kadar kül haline gelen alanda, sağlam kalan bir şey olabileceği umuduyla etrafı dolaştı. Orman Bölge Müdürlüğü'nden kiralanan işyerlerinin ahşap olması nedeniyle sigorta yaptıramadıklarını belirten Murat Gültaze, "'Sizin gözleme evi yanıyor' dediler. Biz gelinceye kadar hiç bir şey kalmamış. Burada kimsenin sigortası yok. Kendi yerimi 250 bin TL'den aşağı tekrar yapamam" dedi. 

Devletten yardım gelmezse işyerlerini açmanın mümkün olmayacağını belirten Ahmet Akyiğit, "Biz dükkanı kapatıp gittik. Yangın haberi gelince nasıl geldiğimizi bilemedik. Bence itfaiye biraz geç kaldı. İtfaiye erken gelseydi 3 gözleme yeri kurtulurdu. Yangın hepimizi yaktı, ne diyebilirim. Buraya 700 bin TL masraf eden de var, 200 bin TL masraf eden de. Ben el işçiliğinden bu hale geldim" diye konuştu. 

9 yıldır işletmecilik yaptığını belirten Ayşe Taşkın ise tırnaklarıyla kazıyarak yaptıkları işyerlerinin 1 saatte ellerinden uçtuğunu söyledi. Devletten yardım istediklerini anlatan Taşkın, "Elimizde hiç bir şey yok. İnan şu an 100 lira yok cebimizde, buna kimse inanmaz. Tek çaremiz devletin yardım etmesi" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@