Ego Otobüsleri Kışa Hazır

EGO Genel Müdürlüğü, filosundaki bin 812 otobüsü, kış koşullarına hazırladı.

Haberler 26.11.2015, 21:48
Ego Otobüsleri Kışa Hazır

ANKARA (ANKA) - EGO Genel Müdürlüğü, filosundaki bin 812 otobüsü, kış koşullarına hazırladı. EGO'nun Macunköy atölyelerinde, otobüslerin yazlık lastikleri kışlık lastiklerle değiştirilerek, 1 Aralık'tan itibaren başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması için hazır hale getirildi. Ayrıca otobüslerin antifriz ve kalorifer bakımları yapıldı, silecekleri kontrol edildi.

EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, yaz lastiklerinin, 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda iyi performans göstermediğini, yol tutuşunun azaldığını ve buna bağlı olarak frenleme mesafesinin arttığını belirterek, “Avrupa Birliği (AB) yönetmeliklerince kabul gören, ‘kar kristali’ sembolü bulunan vakumlu kış lastikleriyle, araçlar karlı yol şartlarına hazır hale getirildi” dedi.

-KONFORLU VE SAĞLIKLI YOLCULUK-

Başkentlilerin güvenli ve konforlu yolculuk etmelerini sağlayacak olan lastik değişimi ve kış bakım çalışmalarının da büyük bir titizlikle yerine getirildiğini vurgulayan Tahiroğlu, “Otobüslerde yapılan tüm hazırlıklara karşın, kışın olumsuz hava şartlarına önlem olarak zincirli yedek araçlar da bulundurulacak. Yolda kalan, arızalanan araçlar için dış arıza servisine ait 5 seyyar tamir aracı, 1 lastik onarım aracı, 4 kurtarıcı (vinç) her zaman hazır halde bekletilecek” dedi.

Vakumlu lastiklerin uygun koşullarda ve güvenli bir ortamda saklanıp değiştirildiğini ifade eden Genel Müdür Tahiroğlu, lastik değişimi sırasında iş güvenliği kurallarına da büyük bir titizlikle uyulduğunu söyledi.

-“KAZALARA, YAZLIK LASTİKLER NEDEN OLUYOR”-

Tahiroğlu, Başkentlilerin kış aylarında da konforlu yolculuk yapmaları için her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayarak, “Unutulmamalıdır ki, kış aylarında yolları kapatan, kazalara neden olan kar değil, önlem almayan araç sürücülerdir. Araç sahiplerini biz de bir kez daha uyarıyoruz. Kış şartlarında yazlık lastiklerle trafiğe çıkmasınlar. Can ve mal güvenliği açısında da bu durumun ihmale gelmeyeceğini vurgulamak isterim” diye konuştu.

-“TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI TERCİH EDİN”-

Özel araç sahiplerine de çağrıda bulunan Tahiroğlu, kent içi ulaşımda Başkentlilerin, toplu taşıma araçları, metrolar ve Ankaray’ı tercih etmelerini, özel araçlarını ihtiyaç halinde kullanmalarını önerdi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@