Edirne Valisi, Suriyelilere 3 gün süre verdi

Sınıra ulaşmak için Edirne'ye gelen sığınmacılar, geceyi otoban kenarındaki arazide geçirdi.

Haberler 16.09.2015, 15:15
Edirne Valisi, Suriyelilere 3 gün süre verdi

"Almanya'nın sığınmacı kabul edeceği" söylentisi üzerine sosyal paylaşım siteleri üzerinden organize olarak Edirne'ye gelen sığınmacıların büyük çoğunluğu, otoban gişelerine birkaç kilometre mesafede beklemeye devam ediyor. Geceyi arazide, yardım kuruluşlarının dağıttığı battaniyelere sarılarak geçiren sığınmacılara, sabah İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ekipleri tarafından çay ve simit dağıtıldı.  Sığınmacılar kahvaltılarını yaptıktan sonra gruplar halinde bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Edirne'de farklı alanlarda toplu olarak bekleyen bin 750'yi aşkın sığınmacı olduğu öğrenildi.

EDİRNE VALİSİ: GEREKİRSE ZOR KULLANIRIZ

NTV yayınına katılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, göçmenlerin 3 gün sonra alandan ayrılmak zorunda kalacaklarını söyledi ve Şanlıurfa ve Mardin'deki kamplara geri gönderileceklerini belirtti. Şahin, dün akşam CNN Türk’e yaptığı açıklamada da göçmenlerin bulundukları yeri terk etmemeleri halinde zor kullanılabileceği uyarısı yaptı. Göçmenlere yiyecek verildiğini söyleyen Şahin, “İkna etmeye çalışıyoruz. Bunların esas gidecekleri yer kendi kamplarıdır. Ama maalesef hiçbirisi gitmek istemiyor” diye konuştu.

'YORULUP GİTMEK ZORUNDA KALACAKLAR'

“Ama biz bunları göndereceğiz. Herhalde yorulup gitmek zorunda kalacaklar” diye sürdüren Vali Şahin, “Peki dönmezlerse ne olacak” sorusuna, “Biz de bekleyeceğiz, daha da olmazsa zor kullanacağız. Başka bunun çaresi… Ne yapayım, başka ne yapabiliriz” diye yanıt verdi.

Kaynak: Yurt Gazetesi

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@