Edirne'deki festivalde 1 ton tava ciğer dağıtıldı

EDİRNE Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’nde halka ücretsiz 1 ton tava ciğer dağıtıldı. Dağtım sırasında izdiham yaşandı. Edirne Belediye Başkanlığı...

Haberler 15.05.2016, 19:26
Edirne'deki festivalde 1 ton tava ciğer dağıtıldı
EDİRNE Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’nde halka ücretsiz 1 ton tava ciğer dağıtıldı. Dağtım sırasında izdiham yaşandı.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 13-15 Mayıs tarihinde düzenlenen Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali bugün düzenlenen ücretsiz tava ciğer dağıtımı ile sona erdi. Yunanistan, Bulgaristan, Macaristan ve Romanya ile İstanbul, Bursa Büyükşehir Belediye Bando ekiplerinin de katıldığı festival renkli görüntüleri sahne oldu. Festivalin ilk günü şehitler nedeni ile bando ekiplerinin sessiz yürülüş yaptığını söyeyen CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Festivali iptal etmeyi de bir ara düşündük, fakat bunu yapsaydık onların amaçladığı şeyi yapmış olurduk” dedi. Daha sonra Saraçlar caddesinde kurulan tavalarda pişirilen ciğerler halka ücretsiz olarak dağıtıldı. Bu sırada bedava ciğer almak isteyenler izdiham yarattı. Ardından da tava ciğerin yanında ikram edilen acı biber yeme yarışması düzenlendi. Kurutulduktan sonra kızgın yağda pişirilen acı biberlerden 35 adet yiyen Süleyman Işık birinci oldu. Birinci olan Işık'a tatlı hediye edildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@