Edirne'de 2 kaçak, marketten telefon ve para, çiftlikten traktör ve tabanca çaldı

EDİRNE’de önce markette açıkta bırakılan cep telefonu ve parayı, ardından da Bulgaristan sınırındaki köydeki çiftlikten tabanca ve traktör çalan iki kaçak jandarma tarafından yakalandı. Avrupa ülkelerine...

Haberler 12.03.2016, 15:59
Edirne'de 2 kaçak, marketten telefon ve para, çiftlikten traktör ve tabanca çaldı
dha - EDİRNE’de önce markette açıkta bırakılan cep telefonu ve parayı, ardından da Bulgaristan sınırındaki köydeki çiftlikten tabanca ve traktör çalan iki kaçak jandarma tarafından yakalandı.

Avrupa ülkelerine kaçak olarak gitmek isteyen Irak uyruklu Abdi Zübeyir ile Suriyeli Selim Sadi, Kapıkule yakınlarındaki dinlenme tesisinde masa üzerinde bulunan cep telefonu ve 50 euro para çalarak kaçtı. İki kaçak daha sonra Bulgaristan sınırındaki Yenikadın Köyü’ne giderek büyük baş hayvan besiciliği yapan emekli asker Nedim K.’ya ait çiftliğe girip sahibinin beylik tabancası ile traktörü alarak sınıra doğru kaçtılar. Çiftliğinden çıkan iki kaçağı fark eden Nedim K.’ jandarmayı aradı.
Köye gelen Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri traktörü çalan Iraklı Abdi Zübeyir’i yakaladı. Elinde tabanca bulunan Suriyeli uyruklu Selim Sadi ise Bulgar sınıra doğru kaçmaya devam etti. Yaklaşık 4 saat süren kovalamacanın ardından askeri yasak bölgeye giren Suriyeli zanlı Selim Sadi kendisine yapılan sözlü ve ardından havaya ateş açılarak yapılan uyarıları dikkate almadı. Jandarmanın açtığı ateş sonucu Suriyeli kaçak mermilerden birinin vücuduna isabet etmesi sonucu hafif yaralı olarak yakalandı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılırken yaralı Suriyelinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Yakalanan Iraklı şüpheli Abdi Zübeyir’ın jandarmada sorgusu sürüyor.
Çiftliğinden traktörü ve beylik tabancası çalınan Nedim K., markete gittiğinde zanlıların işyerine girdiğini ve geri döndüğü sırada fark ederek jandarmayı aradığını söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@