Diyarbakırlı Çocuk Ve Gençler İçin Yeni Umut: Spor Kurslarına Büyük İlgi

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, açılışı haziran ayı gerçekleştirilen 29 Haziran İl Spor Merkezi’nin gençlerin başarısı için önemli kaynak oluşturacağını bildirdi.

Haberler 20.07.2015, 18:10
Diyarbakırlı Çocuk Ve Gençler İçin Yeni Umut: Spor Kurslarına Büyük İlgi

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, açılışı haziran ayı gerçekleştirilen 29 Haziran İl Spor Merkezi’nin gençlerin başarısı için önemli kaynak oluşturacağını bildirdi.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy  29 Haziran İl Spor Merkezi  hakkında yazılı açıklama yaptı.

Gençlik ve spor teşkilatının 77’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla açılan Diyarbakır il spor merkezi Ziya Gökalp Spor Salonu’nda 24 branşta, 70 antrenörle kurs veriliyor. Kurslara şu ana kadar 4 bin 700 sporcu kayıt yaptırdı. Okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaları ve spor aktivitelerine yönelmeleri  amaçlanırken kurs kayıtlarının devam ettiği belirtildi.

-“GENÇLERİN HAYATA BAKIŞ AÇISI FARKLILAŞACAK”-

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kursa gelen gençleri örnek göstererek “Mahallede ne kadar arkadaşları varsa bu spor merkezlerinde 24 branşta açılan spor merkezlerine gelsinler ve onlar da bu güzel aktivitelerin içerisinde bulunsunlar. Daha fazla sayıda gencimizin ve çocuklarımızın buraya gelmesi ve coşkuyla bu güzellikleri birlikte yaşamaları öncelikli hedefimizdir” dedi.

Vali Aksoy, eğitim ve öğretim yılının bittiğini artık çocukların oyun oynama zamanının geldiğini fakat tüm bunların belirli bir düzen içinde olması gerektiğini belirtti. Aksoy “İstiyoruz ki çocuklarımız geleceğe daha emin ellerde ve güzellikler içerisinde hazırlansınlar. Onları bu gibi faaliyetlere yönlendirirsek, olumsuz bir takım işlerden ve olumsuz ortamlardan uzak tutmuş olacağız. Spor okullarına katılan gençlerin dersleri ve hayata bakışları daha farklı olacaktır. Hem bedeniniz hem de zihniniz gelişecek ve bir de orada güzel arkadaşlıklar edineceksiniz. Sizleri bu kurslara gönderen değerli ailelerinize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

-YÜZME HARİÇ TÜM KURSLAR ÜCRETSİZ-

Genç nüfusun spor konusunda iyi bir şekilde eğitilmesi gerektiğini savunan Aksoy sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ülkemiz büyük bir ülke ama özellikle profesyonel başarılara giden yolda sporcu  eksikliğimiz var. Bununla birlikte önemli bir alt yapımız da var. Genç nüfusumuz bunun için bir kaynaktır. Onlar iyi eğitildikçe inanıyorum ki ülkemizin adını dünyaya duyurabilecek, hepimizi gururlandıracak uluslararası müsabakalarda derece yapabileceklerdir.”

-KAYIT  YERLERİ-

29 Haziran İl Spor Merkezleri  kurs kayıtlarının aşağıda belirtilen kurumlardan yapılabildiği belirtildi: Atatürk Stadyumu,  Ziya Gökalp Spor Merkezi, Seyrantepe Spor Merkezi, Olimpik yüzme havuzu. (ANKA)

(HTC/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@