Diyarbakır'da Yasak Olmasına Rağmen Satılan Lüks Araçlar Ele Geçirildi

DİYARBAKIR (ANKA) – Diyarbakır’da, yasak olmasına rağmen kiralandıkları, kullanıldıkları ve satıldıkları tespit edilen 5 adet ikinci el lüks araç ele geçirildi. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komuta

Haberler 19.05.2015, 19:18
Diyarbakır'da Yasak Olmasına Rağmen Satılan Lüks Araçlar Ele Geçirildi

DİYARBAKIR (ANKA) – Diyarbakır’da, yasak olmasına rağmen kiralandıkları, kullanıldıkları ve satıldıkları tespit edilen 5 adet ikinci el lüks araç ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı; Pirinçlik, trt ve Aşağıkonak Jandarma Karakol Komutanlıkları tarafından yol kontrol ve arama faaliyeti icra edildiği belirtilerek, “Son bir hafta içinde icra edilen yol kontrol ve aramalarında; yurt dışından geçici ithalat rejimi ile getirilen ikinci el lüks araçların geçici ithalat rejimine göre yasak olmasına rağmen vekalet veya satış gibi yöntemlerle hak sahibi olmayan vatandaşlarımız tarafından Türkiye’de kiralandıkları, kullanıldıkları ve satıldıkları tespit edilmiş toplam 5 adet ikinci el lüks araç ele geçirilmiştir” denildi.

Araçlara ilişkin bazı bilgileri de paylaşan valilik açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Mercedes E 280 marka 2004 model araç, Audi A6 marka 2000 model araç, Audi Q5 marka 2013 model araç, BMW 5.25 marka 2012 model araç, Mercedes E 200 marka 2008 model araç ele geçirilmiştir. Ele geçirilen araçlar ile ilgili 5 şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@