Diyarbakır'da Sigara-Uyuşturucu Operasyonu: 95 Bin Liralık Malzeme Ele Geçirildi

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Çınar/TRT-Aşağıkonak, Bismil/Sinan, Silvan/Bağdere ve Ergani/Değirmendere Jandarma Karakol Komutanlıkları tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kont

Haberler 13.05.2015, 17:50
Diyarbakır'da Sigara-Uyuşturucu Operasyonu: 95 Bin Liralık Malzeme Ele Geçirildi

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Çınar/TRT-Aşağıkonak, Bismil/Sinan, Silvan/Bağdere ve Ergani/Değirmendere Jandarma Karakol Komutanlıkları tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre son bir hafta içinde icra edilen yol kontrol ve aramalarında, üç farklı otobüs firmasına ait otobüslerin bagaj içerisine dizayn edilmiş gizli bölmede ve bagaj içlerinde, bir kargo firmasına ait kamyonda kargo eşyaları içinde ve araç bagajlarında eşyalar içine gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık 95 bin TL olan toplam 19 bin 40 paket değişik markalarda kaçak sigara ile uyuşturucu madde 30 gr kubar esrar ele geçirildi.

Ele geçirilen kaçak sigaralara ve uyuşturucuya adli makamların talimatıyla el konuldu. Olayla ilgili 11 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikata devam ediliyor.

Diyarbakır Valiliği “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” açıklaması yaptı. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@