'Diriliş Ertuğrul' oyuncularına Pamukkale Üniversitesi'nde ilgi

DENİZLİ'ye gelen TRT'nin 'Diriliş Ertuğrul' dizisi oyuncuları Pamukkale Üniversitesi'ndeki bir söyleşiye katıldı.Diriliş Ertuğrul'un Yapımcı ve Senaristi Mehmet Bozdağ, başrol oyuncusu 'Ertuğrul Gazi' karakterini canlandıran Engin...

Haberler 04.03.2016, 15:48
'Diriliş Ertuğrul' oyuncularına Pamukkale Üniversitesi'nde ilgi
DENİZLİ'ye gelen TRT'nin 'Diriliş Ertuğrul' dizisi oyuncuları Pamukkale Üniversitesi'ndeki bir söyleşiye katıldı.

Diriliş Ertuğrul'un Yapımcı ve Senaristi Mehmet Bozdağ, başrol oyuncusu 'Ertuğrul Gazi' karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan, 'Hayme Ana' karakterini canlandıran Hülya Darcan, 'Turgut Alp' karakterini canlandıran Cengiz Coşkun ve 'Bamsı Beyrek' karakterini canlandıran Nurettin Sönmez, Pamukkale Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde öğrenci ve akademisyenlerle biraraya gelip söyleşi yaptı. Etkinliğe Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Yargıtay Onursal Başsavcısı Hasan Erbil, TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Pamukkale Üniversitesi olarak öğrencileri sosyal projelerle buluşturmaya devam ettiklerini belirterek, yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir izleyici ve hayran kitlesine ulaşan Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcı-senarist ve oyuncularını Denizliler ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Rektör Hüseyin Bağcı dizideki bazı sembollerin Denizli'de de izine rastlandığını belirtti. Özellikle dizide kullanılan kılıç ve bıçakların Denizli Yatağan'da imal edildiğini ifade eden Rektör Hüseyin Bağcı, bu bağlamda dizi ile Denizli arasında ortak noktalar olduğunu vurguladı.

'HALK TARİH İÇERİKLİ YAPIMLARI BENİMSİYOR'

TRT Genel Müdürü Şenol Göka ise, TRT'nin Türk tarihini en iyi şekilde yansıtacak, geleceğe ışık tutacak, yol gösterecek nitelikteki dizi, belgesel ve sinema yapımlarına destek olmaya devam edeceğini belirterek, halkımızın da bu eserleri benimsediğini, beklediğini ve sahiplendiğini ifade etti. Yapılan yoğun sevgi gösterilerinin ardından dizi karakterleri salonda bulunan hayranlarının dizi hakkında ve oyucuların gerçek yaşantıları hakkındaki sorularını yanıtladı. Renkli anların yaşandığı etkinlikte Umut Çocukları Derneği üyesi engelli bir gencin dizi oyuncularına ithafen yazdığı ve salonda okuduğu şiir oyuncular ve salondakilerden büyük alkış aldı. Aynı gencin dizi yapımcısı Mehmet Bozdağ'a yönelttiği "Diriliş Ertuğrul dizisinde engelli bir karaktere rol vererek biz engellilerin sorunlarının kamuoyunda daha fazla gündeme getirilmesine destek olur musunuz?" sorusuna yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ'ın "Bu güzel teklifinize Diriliş Ertuğrul dizimizde bizzat size rol vererek gerçekleştirebiliriz" yanıtı salondan büyük alkış aldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@