Çorlu'da 18 Gösterici Gözaltına Alındı

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde terör eylemlerini protesto etmek için sokağa çıkan ve HDP İl Başkanlığı binasına saldırıp tabelasını indirenlerin de aralarında bulunduğu 18 kişi, gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlamasıyla gözaltına alındı.

Haberler 10.09.2015, 13:15
Çorlu'da 18 Gösterici Gözaltına Alındı
(DHA) - TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde terör eylemlerini protesto etmek için sokağa çıkan ve HDP İl Başkanlığı binasına saldırıp tabelasını indirenlerin de aralarında bulunduğu 18 kişi, gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlamasıyla gözaltına alındı.

Dağlıca ve Iğdır’daki PKK terör örgütü saldırılarının ardından Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde protesto yürüyüşleri düzenlendi. Üç gecedir devam eden protestolarda HDP İl Başkanlığı’na girerek tabelasını indiren ve polis ekiplerinin 'dağılın' uyarılarına rağmen protestolarını sürdüren 6 kişi önceki gece gözaltına alındı. Dün gece devam eden protesto yürüyüşlerinde polisin uyarılarına rağmen yine HDP binasına girmeye çalışanlara yönelik polis ekiplerince başlatılan soruşturma kapsamında 12 kişi daha gözaltına alındı.

Protesto eylemlerinden kimlikleri belirlenen toplam 18 kişinin 'gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet' suçlamasıyla Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilecek.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@