Cizre'de Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde 8 günlük sokağa çıkma yasağı sırasında öldürülen 16 kişi dün toprağa verildikten sonra saat 19.00'da yeniden konulan sokağa çıkma yasağı bu sabah saat 07.00'de kaldırıldı. İkinci kez sokağa çıkma yasağı konulunca erzak stoku yapmak için marketlere akın eden halk, yasağın kalkmasına karşın tedirginliği üzerinden atamadı. Çevredeki il ve ilçe belediyelerinden gelen ekipler, Cizre'de biriken çöpleri toplamaya başladı.

Haberler 14.09.2015, 13:55
Cizre'de Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı
Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA) - ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde 8 günlük sokağa çıkma yasağı sırasında öldürülen 16 kişi dün toprağa verildikten sonra saat 19.00'da yeniden konulan sokağa çıkma yasağı bu sabah saat 07.00'de kaldırıldı. İkinci kez sokağa çıkma yasağı konulunca erzak stoku yapmak için marketlere akın eden halk, yasağın kalkmasına karşın tedirginliği üzerinden atamadı. Çevredeki il ve ilçe belediyelerinden gelen ekipler, Cizre'de biriken çöpleri toplamaya başladı.

4 Eylül'de başlayan ve 8 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre'de, çatışmalar sırasında hayatını kaybeden aralarında bebek ve çocuklar ile yaşlıların da bulunduğu 16 kişi dün, büyük bir kalabalığın katıldığı törenle toprağa verildi. Cenaze töreni boyuncu alınan sıkı güvenlik önlemleri dikkat çekerken, Şırnak Valiliği dün saat 19.00'dan geçerli olmak üzere ikinci kez sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bunun üzerine paniğe kapılanlar market ve bakkallara akın ederek, kuru gıda stok etti. Yasak kararı karşısında şaşıran vatandaşlar hazırlıklarını sürdürürken Şırnak Valiliği, bu sabah erken saatlerinde yasağın kaldırıldığını duyurmasına rağmen vatandaşlar hazırlıklarına devam etti.

Cizre'de ilk sokağa çıkma yasağının uygulandığı 8 gün boyunca ilçede şiddetli çatışmalar olurken, dün geceki sokağa çıkma yasağında ise zaman zaman silah sesleri duyulmasının dışında önemli bir olay olmadı. Bu sabahtan itibaren de ilçede sokağa çıkma yasağına son verildi.

İşyerlerini açan esnaf, çürüyen et, sebze ve meyveler ile kuru gıdaları çöpe attı. İlçede biriken çöp dağlarını, çevre il ve ilçe belediyelerinden gelen ekiplerin de desteğiyle Cizre Belediyesi ekipleri toplamaya başladı.

Nur Mahallesi'ndeki BOTAŞ Caddesi ve Un Fabrikası Yolu üzerinde konuşlanan Özel Harekat timleri ve çok sayıda zırhlı araç, olası bir olaya müdahale için hazır bekletiliyor. İlçe etrafındaki hakim tepelerde hala çok sayıda jandarma ekipleri, zırhlı araçlarla bekletiliyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@