Cerattepe'ye horonlu ve zeybekli destek

ÇANAKKALE'de çevrecilerden oluşan 200 kişilik bir grup, Artvin Cerattepe'te maden çıkarılmasına karşı verilen mücadeleye horon ve zeybek oyunlarıyla destek verdi.Çanakkale İDA Dayanışma Derneği öncülüğünde,...

Haberler 03.03.2016, 15:26
Cerattepe'ye horonlu ve zeybekli destek
ÇANAKKALE'de çevrecilerden oluşan 200 kişilik bir grup, Artvin Cerattepe'te maden çıkarılmasına karşı verilen mücadeleye horon ve zeybek oyunlarıyla destek verdi.

Çanakkale İDA Dayanışma Derneği öncülüğünde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkez Çevre Birimi, Etili Çan Dayanışması, Bozcaada Forum, CHP Çanakkale İl Kadın Kolları, Cevatpaşa ve Esenler Kent Konseyi Mahalle Meclisi, Çanakkale Tabip Odası, Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası ve Çanakkale Zirve Dağcılık Şubesi üyelerince, bugün, Cerattepe'ye destek eylemi yapıldı. Saat 12.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan 200 kişilik grup, Artvinliler'e destek mesajlarının yer aldığı döviz ve pankartlar taşıdı. Yapılan basın açıklamasında Cerattepe'te maden çıkarılması için yürütülen çalışmalar eleştirildi. Ardından Çanakkaleli çevreciler, iki saat boyunca Karadeniz ve Çanakkale yöresine özgü müzikler eşliğinde horon tepip, zeybek oynadı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@