Çanakkale'de orman yangını kontrol altına alındı

Alanköy'de tarım arazisinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangına 4 helikopter, 10'a yakın arazöz, su tankı ve iş makineleriyle müdahale edildi.

Haberler 18.08.2016, 15:25
Çanakkale'de orman yangını kontrol altına alındı
KONTROL ALTINA ALINDI

Alanköy'de tarım arazisinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangına 4 helikopter, 10'a yakın arazöz, su tankı ve iş makineleriyle müdahale edildi. Yangının kontrol altına alınmasının ardından Balıkesir ve Edremit'ten gelen helikopterler görev bölgelerine dönerken, Çanakkale ve Keşan'dan gelenler ise kent merkezindeki bekleyişini sürdürüyor. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangında, yaklaşık 1.5 hektar orman sahası ile 3 hektar tarım arazisi zarar gördü.

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, jandarma ekiplerinin yangının çıkış nedenini araştırdığını belirterek, "Yine tarım arazisinden çıkan bir yangın maalesef. Rüzgarın hızını kaybetmesi lehimize oldu. Ekiplerimiz geldi. 4 helikopter, 10 civarında arazöz, su tankı ve iki dozer ile müdahale ettik. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, özellikle rüzgarlı günlerde açık alanlarda ateş yakmasınlar. Buna dikkat edilmesini istiyoruz. Bu yıl çok kritik geçiyor. Yangınlara çok enerji, zaman ve ekonomimizi harcıyoruz" dedi.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@