Can Yücel'in 90'nıcı doğum günü unutulmadı

İZMİR'de, Şair Can Yücel, doğumunun 90'ıncı yılında Alsancak Semti'ndeki adını taşıyan sokakta sevenleri tarafından anıldı.

Haberler 21.08.2016, 21:47
Can Yücel'in 90'nıcı doğum günü unutulmadı
Mehmet GÜNEY/İZMİR, () - İZMİR'de, Şair Can Yücel, doğumunun 90'ıncı yılında Alsancak Semti'ndeki adını taşıyan sokakta sevenleri tarafından anıldı.

Şair Can Yücel'in 90'ıncı yaş günü hayranları tarafından Alsancak Semti'nde adının verildiği sokakta kutlandı. Alavara Kafe tarafından düzenlenen geceye yaklaşık 100 kişi katıldı. Sokakta kurulan mini sahnede Şarkı ve Şiir Aşkıyaları adlı müzik grubu, Can Yücel'in şiirlerinden bestelenen şarkılar söyleyerek katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Geceye katılan şair Sezai Sarıoğlu da Can Yücel'in şiirlerini seslendirdi.

Anma etkinliğini düzenleyen Alavara Kafe'nin sahibi Mehmet Karakurt, "Biz 3 senedir bu etkinliği yapıyoruz. Car Yücel'in doğum günlerinde bu etkinliği yapmaya çalışıyoruz daha doğrusu. Sağ olsunlar şair arkadaşlarımız, yazarlarımız, çizerlerimiz katılıyor. Etkinlikte kitap imzalıyoruz, müziklerimiz var, söyleşilerimiz var, 3 senedir böyle devam ediyoruz. Sürekli de böyle devam edecek. Bundan sonra açık kaldığımız sürece Alavara Kafe olarak biz bu etkinliğe devam edeceğiz" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@