Büyükşehir'den Üniversite Öğrencilerine Tertemiz Çamaşır Ve Ütü Hizmeti

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, kente üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin bütçelerine katkı sağlamak, öğrencilik hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hizmetlerine devam ediyor. Üniversite bölgelerinin yakı

Haberler 07.04.2015, 09:51
Büyükşehir'den Üniversite Öğrencilerine Tertemiz Çamaşır Ve Ütü Hizmeti

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, kente üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin bütçelerine katkı sağlamak, öğrencilik hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hizmetlerine devam ediyor. Üniversite bölgelerinin yakınına kurulan giysi yıkama merkezlerinde, ücretsiz giysi yıkama, kurutma ve ütüleme hizmeti veriliyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı verilerine göre; Çamaşır Yıkama Merkezleri'nde 2005 yılından bugüne kadar 97 bin 264 üniversite öğrenciye hizmet verildi. Böylece çamaşır yıkama ve ütü sıkıntısından kurtulan öğrenciler, derslerine ve sosyal etkinliklerine daha çok zaman ayırma fırsatını buldular.

-ÖĞRENCİ GİYSİLERİ PIRIL PIRIL-

Oldukça yoğun ilgi gören merkezlerde, bugüne kadar 4 milyon 313 bin 126 giysinin yıkandığını bildiren yetkililer, üniversite öğrencilerinin merkezlere, ihtiyaçları doğrultusunda mesai saatleri içinde istedikleri zaman gelebildiklerini bildirdiler. Öğrenciler hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir temizlik malzemesi getirmeden çamaşırlarını yıkatabiliyorlar. Öğrencilerin makineye yerleştirilen çamaşırları, merkez çalışanları tarafından yıkanıyor, kurutuluyor ve ütülenmiş şekilde pırıl pırıl öğrencilere teslim ediliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Beşevler ve Cebeci olmak üzere iki ayrı bölgedeki Çamaşır Yıkama merkezlerinden mesai saatlerinde yararlanılabiliyor. Giysi yıkama hizmeti almak için Ankara’da eğitim veren üniversitelerden birinde okuyor olmak, ayrıca bir kereye mahsus öğrenci kimliği fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet resim ve her sene yenilenmek üzere üniversite öğrenci belgesinin aslı ile kayıt yaptırılması yeterli oluyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@