Bursa’da 57 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı

BURSA Cumhuriyet Başsavcılığı, HSYK’nin talebi doğrultusunda, Bursa ve ilçelerinde görev yapan 57 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verdi. Karar üzerine gözaltına alınan 25 hakim ve savcının evlerinde...

Haberler 17.07.2016, 13:47
Bursa’da 57 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı
BURSA Cumhuriyet Başsavcılığı, HSYK’nin talebi doğrultusunda, Bursa ve ilçelerinde görev yapan 57 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verdi. Karar üzerine gözaltına alınan 25 hakim ve savcının evlerinde arama yapıldığı bildirildi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı HSYK'nın talebi doğrultusunda, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek' suçlarından Bursa'daki 57 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verdi. Hakim ve savcılar, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince Bursa ve ilçelerindeki ev ve lojmanlarında sabahın erken saatlerinden itibaren gözaltına alınmaya başlandı. Hakim ve savcılardan 25 kişi gözaltına alındı ve evlerinde arama yapıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@