Bursa FETÖ operasyonlarında son durum: 297 kişi tutuklandı, 87 kişi aranıyor

BURSA Valiliği, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 297 kişinin tutuklandığı ve 87 kişinin de arandığını açıkladı.

Haberler 18.08.2016, 16:04
Bursa FETÖ operasyonlarında son durum: 297 kişi tutuklandı, 87 kişi aranıyor
BURSA, () - BURSA Valiliği, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 297 kişinin tutuklandığı ve 87 kişinin de arandığını açıkladı. Valilik, soruşturma kapsamında 2 bin 759 kamu personelinin de görevden uzaklaştırdığını da bildirdi. 

Bursa Valiliği, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY soruşturmasıyla ilgili iki yazılı açıklama yaptı. Soruşturmalarla ilgili yapılan açıklamada, terör örgütü ve başarısız darbe girişimi ile ilgili bugüne kadar gözaltına alındıktan sonra adli makamlara sevk edilen 297 kişinin tutuklandığı, 58 kişinin serbest bırakıldığı, 139 kişinin adli kontrol altında tutulduğu belirtildi. 129 kişinin gözaltında bulunduğu ve 87 kişinin de arandığı belirtilen açıklamada, soruşturma kapsamında 2 bin 759 kamu personelinin görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi. Açıklamada, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik adli ve idari soruşturmaların devam ettiği ifade edildi. 

"TETKİK VE İNCELEME AMAÇLI, YARGISAL ANLAMI YOK"

Bursa Valiliği’nin ikinci açıklamasında, idari incelemenin yayınlanmasıyla ilgili bilgi verildi. Açıklama şöyle:

"Valiliğimizce kamu kurum ve kuruluşlarına gizli ibareli ve kamu görevlileri ile ilgili idari inceleme yapılması amacı ile gönderilen yazının; ilimizdeki bazı basın ve yayın organlarında yayımlandığı görülmüştür. Valiliğimizin yazısı sadece kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel ile ilgili tetkik ve inceleme amaçlı olup, yargısal bir anlam ifade etmemektedir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@