Burkina Faso Da Karşıyaka'ya Hayran

Burkina Faso Türkiye Büyükelçisi Amadou Dicko, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar\'ı makamında ziyaret etti.

Haberler 30.07.2015, 13:18
Burkina Faso Da Karşıyaka'ya Hayran

ANKARA (ANKA) - Burkina Faso Türkiye Büyükelçisi Amadou Dicko, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ı makamında ziyaret etti. Başkan Akpınar ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirirken Büyükelçi Dicko "Avrupa Diploması, 12 Yıldız Şehir ünvanı ve Karşıyaka'nın Filizleri projeleriniz dikkat çekici. Karşıyaka ile işbirliği yapmak ve ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz" dedi.

-KARŞIYAKA'YA HAYRAN KALDI-

Sürdürdüğü ulusal ve uluslararası projelerle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, bir tebrik de Afrika'dan aldı. Burkina Faso Türkiye Büyükelçisi Amadou Dicko, Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar'ı makamında ziyaret etti. Avrupa Diploması, 12 Yıldız Şehri ve Karşıyaka'nın Filizleri projelerinin Avrupa çapında dikkat çektiğini belirten Dicko, Burkina Faso ve Karşıyaka arasında, sosyal, kültürel ve sportif anlamda işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Ziyarete, belediye meclis üyeleri de katıldı.

-“TAKDİR EDİLMEK GURUR VERİCİ”-

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Yaptığımız çalışmaların ulusal ve uluslararası boyutta dikkat çekmesi, taktir toplaması çok önemli. Burkina Faso'dan tebrik almak da bizim için değerli. Oranın insanlarını tanımayı ve Karşıyakamızı tanıtmayı çok isteriz. Bir yıl içinde bu kadar dikkat çekici olmak anlamlı. Çalışmalarımıza, hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

-“KARŞIYAKA TÜRKİYE’NİN EN ÖZEL KENTİ”-

Mini bir Karşıyaka turu da yapan Dicko "Her apartmanla bir öğrenci okutmanız, Avrupa Diploması’nı ve 12 Yıldız Şehir ünvanını almanız çok özel ve oldukça anlamlı. Böylesine vizyonu geniş bir ilçe ile farklı konularda işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız. Turizm ve tanıtım konusunda sizin için elimizden geleni yapmaya hazırız. Karşıyaka, Türkiye’nin vizyonunu Avrupa’da tanıtmak adına önemli bir görevi üstlenmiş durumda. İlişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz” dedi. (ANKA)

(DRY/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@