Birincilere ödül; 100’er kilo çay

RİZE’de, Çay ve Yaz Sporları Festivali kapsamında düzenlenen Çay Şampiyonası tamamlandı; birinciler 100’er kilo çay ile ödüllendirildi..

Haberler 29.08.2016, 16:43
Birincilere ödül; 100’er kilo çay
Muhammet KAÇAR (DHA) - RİZE’de, Çay ve Yaz Sporları Festivali kapsamında düzenlenen Çay Şampiyonası tamamlandı; birinciler 100’er kilo çay ile ödüllendirildi..

Rize Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Çay ve Yaz Sporları Festivali’nde, Demleme, Tadım ve Eşleşme kategorilerinde Çay Şampiyonası gerçekleştirildi. Rize Ticaret Borsası Salonu'nda düzenlenen yarışmada demleme dalında Aytül Turan, eşleşmede Yasemin Yazıcı ve tadım dalında da Kezine Pune birinci oldu. Yarışmayı kazananlara ödül olarak 100’er kilo kuru çay verildi.

En iyi çay demleme yarışması birincisi Aytül Turan, değişik türlerdeki aromalarla oluşturduğu formülle demlediği yeşil çayın farklı bir tada ve lezzete kavuştuğunu anlattı. Aytül Turan, en iyi çayı demlemek için de suyun haşlanmamasına özen gösterilmesi ve suyun ardından çayın ilave edilerek oturmasının beklenmesi tavsiyesinde bulundu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@