'Beklenen mehdi benim' dedi cami minaresine çıktı

ESKİŞEHİR'de psikolojik rahatsızlığı bulunan 35 yaşındaki Ahmet Yılmaz, cami minaresine çıkarak, "Beklenen mehdi benim" diye bağırmaya başladı.

Haberler 18.07.2016, 02:22
'Beklenen mehdi benim' dedi cami minaresine çıktı
ESKİŞEHİR'de psikolojik rahatsızlığı bulunan 35 yaşındaki Ahmet Yılmaz, cami minaresine çıkarak, "Beklenen mehdi benim" diye bağırmaya başladı. Olay yerine gelen polis, Yılmaz'ı ikna edip minareden indirdi.

Gece yarısı İstiklal Mahallesi Reşadiye Camii'nin minaresinde bir kişinin bağırdığı gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Gelen polis ekipleri psikolojik rahatsızlığı olan Ahmet Yılmaz'a cami minaresinden inmesini istedi. Minarede namaz kılan Yılmaz'ın inmemesi üzerine olay yerine itfaiye ve 112 sağılık ekipleri sevk edildi.

Sivil giysili polisler minareye çıkarak Ahmet Yılmaz'ı indirmek için ikna çabalarına başladı. Yılmaz bir süre sonra polislerle birlikte cami minaresinden indi. Ahmet Yılmaz ambulansa götürülürken gazetecilere doğru, "Türkiye elden gitmek üzere. İslam orduları başkomutanıyım. Selam olsun tüm Müslüman alemine. Beklenen mehdi benim, bunu iyice bilin. Adım Ahmet. Peygamberin bahsettiği kişiyim" dedi.

Ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi'ne götürülen Ahmet Yılmaz'ın eşi ile tartıştıktan sonra cami minaresine çıktığı ve psikolojik rahatsızlığının bulunduğu belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@