Bayraklı Belediyesi Konservatuar Kuruyor

İZMİR (ANKA)- İzmir Bayraklı Belediyesi bünyesinde bir konservatuar kurmak üzere çalışma başlattı. Konservatuar, Türk Sanat ve Halk Müziği’nden batı müziğine, piyanodan tiyatroya kadar geniş bir yelpazede kursları içinde barı

Haberler 20.04.2015, 12:15
Bayraklı Belediyesi Konservatuar Kuruyor

İZMİR (ANKA)- İzmir Bayraklı Belediyesi bünyesinde bir konservatuar kurmak üzere çalışma başlattı. Konservatuar, Türk Sanat ve Halk Müziği’nden batı müziğine, piyanodan tiyatroya kadar geniş bir yelpazede kursları içinde barındıracak.

Bayraklı Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları, batı müziği, piyano, şan, bando şefliği, tiyatro, resim, el sanatları, güzel sanatlar liseleri ve Devlet Konservatuarı sınavlarına hazırlık kursları, çocuk ve gençlik korosu gibi kursları içinde barındıracak. Böylece tüm sanat akımları tek bir çatı altında toplanmış olacak.  Öte yandan milli bayram kutlamalar ve törenler konservatuar bünyesinde kurulan birimler tarafından organize edilecek.

-MAYIS AYINDA MECLİSE SUNULACAK-

“İlçemizi ve ülkemizi gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında konservatuarımız bünyesinde kuracağımız sanat dalları ile tanıtacağız” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Vatandaşlarımız da kurulacak bu konservatuar çatısı altında kültürden müziğe resimden halk oyunlarına kadar sanatın birçok dalıyla yakından ilgilenebilecekler. Her yaştan yetenekli vatandaşlarımızı bundan böyle tek çatı altında göreceğiz. Çok güzel organizasyonlara ve eserlere imza atacaklarını düşünüyorum” dedi. Önümüzdeki ay yönetmeliğin mecliste görüşülecek. Çalışmalar 2015-2016  dönemine yetiştirilecek. (ANKA)

(MLT/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@