Basın İlan Kurumu'ndan 2 kişiyi öldüren yerel gazete sahibine bir cinayetten indirim

SAKARYA'da, gazetesini denetlemeye gelen Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve kurum çalışanı Devrim Ersen Özergin'i öldürüp, yerel gazete çalışanı Mustafa Süke'yi yaralayan...

Haberler 01.04.2016, 19:13
Basın İlan Kurumu'ndan 2 kişiyi öldüren yerel gazete sahibine bir cinayetten indirim
SAKARYA'da, gazetesini denetlemeye gelen Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve kurum çalışanı Devrim Ersen Özergin'i öldürüp, yerel gazete çalışanı Mustafa Süke'yi yaralayan yerel gazete sahibi Adnan Uyumaz'a verilen çifte ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasından biri, yeniden yargılamada 25 yıla indirildi.

Olay, Adapazarı'nda 26 Eylül 2012 tarihinde günlük yayınlanan Sakarya Anadolu Gazetesi'nde meydana geldi. Aynı zamanda Adapazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olan gazetenin imtiyaz sahibi Adnan Uyumaz, denetim için gelen Basın İlan Kurumu'ndan Devrim Ersen Özergin ve Ökkeş Buğra Atılgan ile Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve denetim heyetinde görevli yerel Yeni Sakarya Gazetesi muhabiri Mustafa Süke ile tartıştı. Adnan Uyumaz tartışma sonucu tabanca ile peş peşe ateş etti. Saldırıda, Basın İlan Kurumu Genel Merkezi'nden gelen Devrim Ersen Özergin ve Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat öldü, gazeteci Mustafa Süke ise yaralandı.

Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasında gazete sahibi Adnan Uyumaz 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıl da hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay'ın, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Recep Bolat'ın denetim sırasında kamu görevinin bulunmaması nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını bozmasının ardından dava bugün yeniden görüldü. Mahkeme, sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri, yargılama süresicindeki davranışları cezanın geleceği üzerindeki olası etkilerini indirim sebebi olarak kabul edip müebbet hapis cezasını 25 yıla indirdi. Adnan Uyumaz'ın, Devrim Ersen Özergin'i öldürmek suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ve Mustafa Süke'yi yaralamak suçundan verilen 20 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@