Anneler Günü'nde Anlamlı Etkinlik: Zübeyde Hanım'a Koşuyoruz

İZMİR (ANKA) - Karşıyaka Belediyesi, Anneler Günü’nü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım anısına yapılacak geleneksel koşuyla kutlamaya hazırlanıyor. -4,2 KİLOMETRELİK PARKUR- Her yıl İzmir ve çevre ille

Haberler 06.05.2015, 13:52
Anneler Günü'nde Anlamlı Etkinlik: Zübeyde Hanım'a Koşuyoruz

İZMİR (ANKA) - Karşıyaka Belediyesi, Anneler Günü’nü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım anısına yapılacak geleneksel koşuyla kutlamaya hazırlanıyor.

-4,2 KİLOMETRELİK PARKUR-

Her yıl İzmir ve çevre illerden yüzlerce kişinin katıldığı Zübeyde Hanım Koşusu’nun bu yılki etabı, 10 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Anayasa Meydanı’ndan sahil, Girne Caddesi ve Atatürk Caddesi’ne devam edecek olan koşu güzergahı, Zübeyde Hanım Kabri’nde son bulacak. Etkinlik çerçevesinde toplam 4 bin 200 metrelik parkur koşulmuş olacak.

-KAYITLAR DEVAM EDİYOR-

10 yaş üzeri tüm vatandaşların kayıt olarak katılabileceği koşu; erkekler, bayanlar, tekerlekli sandalyeli engelli ve tekerlekli sandalyesiz engelli kategorilerinde yapılacak. Her katılımcıya tişört, şapka ve katılım belgesi verilecek. İlk 3’e girenlere de şilt takdim edilecek. Koşuya katılmak isteyenler, kayıt için 9 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00’a kadar Karşıyaka Arena’ya başvurabilecek. Müracaatlar, belediyenin www.karsiyaka.bel.tr adresli web sitesi üzerinden de kabul edilecek.

-“HERKESİ BEKLİYORUZ”-

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesinin adını taşıyan bu özel organizasyona tüm sporseverleri davet eden Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Sporun her dalını kucakladığımız Karşıyakamızda, Anneler Günü'nü bu yıl da spor yaparak kutluyoruz. Sadece Atamızın değil, milletimizin de annesi olan Zübeyde Hanım adına gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı organizasyona herkesi bekliyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@