Ankaralılar, Parklara Akın Ediyor

Aşırı sıcaktan bunalan Ankaralılar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dev rekreasyon alanları ile parklarına koşuyor.

Haberler 05.08.2015, 16:36
Ankaralılar, Parklara Akın Ediyor

ANKARA (ANKA) -Büyükşehir Belediyesi'nin, adeta doğal film platosu haline gelen rekreasyon alanları ve parkları, evliliğe adım atan gençlerin bu özel günlerini ölümsüzleştirmek için ilk tercihleri haline geldi. Parklar, tatile çıkamayan Ankaralıların da serinlemek ve piknik yapmak için ilk adresi oluyor.

Başkentliler, yazın en sıcak günlerinin yaşandığı şu günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanları ve parklarının yolunu tutuyor. Mavi Göl, Mogan Park, Göksu Park, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, Kuzey Yıldızı gibi rekreasyon alanları hafta içinde de ziyaretçi akınına uğrarken, piknik alanlarında da hafta sonlarında doluluk oranı artıyor.

-PARKLAR, “DOĞAL FİLM PLATOSU” GİBİ-

Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanları ve parkları sadece piknik yapanların değil, aynı zamanda evlilik öncesinde genç çiftlerin de gelecek kuşaklara en mutlu anlarını taşıyabilecekleri fotoğraf karelerinin çekildiği yerler oluyor.

Önceleri spot ışıklarının ısıttığı stüdyo ortamında çekilen düğün fotoğrafları son yıllarda Dikmen Vadisi, Göksu Park, Mogan Park, Mavi Göl, 50 Yıl Parkı, Harikalar Diyarı, Kuzey Yıldızı gibi yeşil ile mavinin buluştuğu doğal ortamlarda çekiliyor.

Stüdyo ortamı yerine Büyükşehir Belediyesi’nin adeta “doğal bir film platosu” görünümündeki rekreasyon alanları ve parklarını fotoğraf çektirmek için tercih eden genç çiftler, Göksu Parkı’nda da evliliğe imza atma törenlerinden önce mutluluklarını kayıt altına alıyor. (ANKA)

(ANL/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@