Ankara'da tanklar araçları ezdi, Emniyet binası saldırıya uğradı

TÜRK Silahlı Kuvvetler içerisinde bir grubun gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında tankların kağıt gibi ezdiği araçlar demir yığını haline dönüşürken, başta Emniyet Müdürlüğü binası olma üzere bazı kamu kuruluşları da...

Haberler 16.07.2016, 08:49
Ankara'da tanklar araçları ezdi, Emniyet binası saldırıya uğradı
TÜRK Silahlı Kuvvetler içerisinde bir grubun gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında tankların kağıt gibi ezdiği araçlar demir yığını haline dönüşürken, başta Emniyet Müdürlüğü binası olma üzere bazı kamu kuruluşları da hasar gördü.

Darbe girişimi sırasında yoğun patlamaların ve çatışmaların meydana geldiği Ankara'da, gün ağarmasıyla birlikte acı bilanço sabah saatlerinde ortaya çıktı. objektifine takılan karelerde, tanklar tarafından ezilen otomobiller, paleti parçalanan zırhlı araçlar dikkati çekti. Tankların Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na girişini engellemek için otobüs ve iş makineleriyle kurulan barikat da göze çarptı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün duvarların birçok yerden hasar aldığı görülürken, dün uçaklar tarafından binaya yönelik atış yapıldığı bildirildi. Ayrıca, binadaki polislere yönelik helikopterlerden de ateş açıldığı öğrenildi. Müdürlüğe bağlı binaların tüm camlarının kırıldığı, bina çevresindeki yaklaşık 30 aracın da kullanılamaz hale geldiği görüldü.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@