Ankara Büyükşehir Belediyesi Havuzlarda Dip-Köşe Temizlik Yapıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, sıcak yaz aylarının etkisiyle kirlenen Başkent’teki 400\'e yakın süs havuzunda “dip

Haberler 03.08.2015, 18:19
Ankara Büyükşehir Belediyesi Havuzlarda Dip-Köşe Temizlik Yapıyor

ANKARA (ANKA) –Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, sıcak yaz aylarının etkisiyle kirlenen Başkent’teki 400'e yakın süs havuzunda “dip-köşe” temizlik yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı temizlik ve bakım ekipleri, rekreasyon alanı, park ve bahçeler ile piknik alanlarında bulunan süs havuzlarını detaylı temizliyor, fıskiyelerin de bakımını yapıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri, sıcak havada suyun daha çabuk kirlendiğini ve yosunlandığını, ağaçlardan düşen yaprakların, dalların da etkisiyle havuz sularının berraklığını yitirdiğini belirterek, sayısı artırılan ekiplerle 20 günde bir tam temizlik ve bakım gerçekleştirildiğini ifade etti.

-GÜVENPARK’TA FISKİYELİ HAVUZA TEMİZLİK VE BAKIM-

Büyükşehir ekipleri bu kapsamda, Kızılay Güvenpark’ta bulunan Güven Anıtı’nı baştan aşağı temizledi. Güven Anıtı’nın önündeki havuzun fıskiyesinin de bakımını yapan ekiplerin çalışmasının ardından havuz yeniden suyla doldurularak, Ankaralılara serinlik vermeye hazır hale getirildi.

Ekipler, Atatürk Bulvarı’nda refüjde yer alan havuzlarda da trafiği engellemeden temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. (ANKA)

(DRY/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@