Amca çocuklarının miras kavgası kanlı bitti: 2 ölü, 2 yaralı

ADANA'nın Kozan İlçesi'nde amca çocuklarının miras kavgasında 45 yaşındaki Ahmet Karaca ile kardeşi 35 yaşındaki Zeynur Karaca öldü, annesi Havva ile diğer kardeşi İsmail Karaca yaralandı.

Haberler 25.08.2016, 13:43
Amca çocuklarının miras kavgası kanlı bitti: 2 ölü, 2 yaralı
Yaşar KORKUSUZ (DHA) - ADANA'nın Kozan İlçesi'nde amca çocuklarının miras kavgasında 45 yaşındaki Ahmet Karaca ile kardeşi 35 yaşındaki Zeynur Karaca öldü, annesi Havva ile diğer kardeşi İsmail Karaca yaralandı.

İlçeye bağlı Işıklı Mahallesi'nde yaşayan, Ahmet, kardeşleri Zeynur ve 33 yaşındaki İsmail Karaca ile amcalarının çocukları 45 yaşındaki Muzaffer ve kardeşleri 40 yaşındaki Zafer, 33 yaşındaki Nihat ve 22 yaşındaki Beytullah Karaca, iddiaya göre dün saat 20.00 sıralarında miras yüzünden tartıştı. Tartışmanın ardından taraflar evlerine gitti, ancak saat 02.00 sıralarında Beytullah, Muzaffer, Zafer ve Nihat Karaca kardeşler, Ahmet ve İsmail Karaca'nın evine gidip dışarı çıkmaları için bağırmaya başladı.

Sesler üzerine dışarı çıkan 65 yaşındaki Havva Karaca ile çocukları Zeynur, Ahmet ve İsmail'in üzerine tabancayla ateş edildi. Zeynur Karaca olay yerinde ölürken, Havva, Ahmet ve İsmail Karaca ambulanslarla Kozan Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yaralılardan Ahmet Karaca da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Durumu ağır olan İsmail Karaca ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Olayın ardından Beytullah Karaca kaçarken, Muzaffer, Zafer ve Nihat Karaca jandarma tarafından gözaltına alındı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@