Alanya Cezaevi'nde hükümlülerin tahliyesine başlandı

KANUN Hükmünde Kararname'nin (KHK) ardından Alanya Cezaevi'nden hükümlülerin tahliyesine başlandı. Cezaevinden 500 hükümlünün tahliye edilmesi bekleniyor.

Haberler 18.08.2016, 16:36
Alanya Cezaevi'nde hükümlülerin tahliyesine başlandı
Engin ANAK/ALANYA (Antalya), () - KANUN Hükmünde Kararname'nin (KHK) ardından Alanya Cezaevi'nden hükümlülerin tahliyesine başlandı. Cezaevinden 500 hükümlünün tahliye edilmesi bekleniyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan 671 sayılı KHK ile koşullu salıverilmesine 2 yıl veya daha az süre kalan ve iyi hali tespit edilmiş hükümlülerin denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliyesine karar verilmesi sonrası Alanya L Tipi Mahmutlar Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlülerin tahliyesine başlandı. Dün gece itibariyle işlemleri tamamlanan hükümlülerden bazıları tahliye edildi. Yakınları ise cezaevi önünde hükümlülerin tahliyesini beklemeyi sürdürüyor. Alanya Cezaevi'nden toplam 500 hükümlünün tahliye edileceği belirtildi.

'SABAHA KADAR GÖZÜMÜ KIRPMADIM'

2 oğlunun tahliyesi için cezaevi önünde bekleyen Nebahat Rende, kararı sevinçle karşıladıklarını söyledi. Nebahat Rende, "Af var dediler. Ben Demirtaş'tan geliyorum ve eşim vefat etti. Karardan sonra sabaha kadar gözümü kırpmadım. Bir umut acaba benimkiler de çıkar mı diye geldim. Allah'tan diliyorum kötü arkadaşla tanıştırmasın, yoldan çıkartmasın. Bir daha buralara düşürmesin" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@