Aksaray'da 18 hakim ve savcıya gözaltı kararı

AKSARAY'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 18 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı. 7 hakim ve savcı gece gözaltına alınırken, diğerlerinin yakalanması için çalışmaların...

Haberler 17.07.2016, 11:56
Aksaray'da 18 hakim ve savcıya gözaltı kararı
AKSARAY'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 18 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı. 7 hakim ve savcı gece gözaltına alınırken, diğerlerinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen 15 Temmuz günü bir kısım askeri personelin darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddia edilen Aksaray Adliyesi'nde görevli 18 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı. Dün polis tarafından yapılan operasyonlarda, savcılar Mükremin Yıldırım, İbrahim Çoban, hakimler Halil İbrahim Kebeşoğlu,  Ali Kadıoğlu,  Şüheda Kadıoğlu,  Kadir Say Akksaray’da, savcı Fatih Gökçe,  Kastamonu’da yakalanarak gözaltına alındı.  Savcılar Alparslan Mamak,  Murat Demir, Adem Önay, Selami Solak, Yaşar Kavalcıoğlu, İbrahim Çalışkan, Rafet Emre, Orhan Güngör, Talip Demirezen, hakimler Kenan Güney ve Erdem Doğan'ın yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@