AİBÜ'de 4 bin 500 kişilik cami ibadete açıldı

BOLU'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) bünyesinde hayırsever işadamı Ali Ericek tarafından yaptırılan 4 bin 500 kişilik cami, cuma namazı ile ibadete açıldı.Üniversitenin Merkez Kampüsü'nün...

Haberler 04.03.2016, 15:33
AİBÜ'de 4 bin 500 kişilik cami ibadete açıldı
BOLU'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) bünyesinde hayırsever işadamı Ali Ericek tarafından yaptırılan 4 bin 500 kişilik cami, cuma namazı ile ibadete açıldı.

Üniversitenin Merkez Kampüsü'nün dışında Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, İlahiyat Fakültesi'nin bulunduğu yeni gelişen alanda 27 Temmuz 2013'te temeli atılan Ali Ericek Uygulama Camii tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde üniversiteye devri yapılan ve 4 bin 750 metrekare alana inşa edilen, aynı anda 4 bin 500 kişinin ibadet edebileceği cami, Cuma namazı ile ibadete açıldı. Vali Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ile çok sayıda vatandaş camide ilk Cuma namazını kıldı.

Bolu'nun en büyük camileri arasında yer alan caminin en alt katında Akşemseddin İslami İlimler Araştırma ve Uygulama Merkezi hizmet verecek. Kompleks olarak inşa edilen cami, harim, seminer salonu, kütüphane, hanımlar bölümü, sermahfel bölümlerinden oluşuyor. Camide ayrıca 2 hazırlık odası, 8 derslik, 1 fuaye alanı, sofa ve abdest alma mahalleri bulunuyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@