Ağabeyinin kayınpederini öldüren 17 yaşındaki sanığa, 47 yıl hapsi istemi

ADANA'da çıkan kavgada yengesiyle boşanma aşamasında olan ağabeyinin kayınpederini öldüren 17 yaşındaki H.N., 47 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşmasında, kendisini korumak için ateş ettiğini söyledi.

Haberler 26.08.2016, 11:12
Ağabeyinin kayınpederini öldüren 17 yaşındaki sanığa, 47 yıl hapsi istemi
Salih ÜÇTEPE (DHA) - ADANA'da çıkan kavgada yengesiyle boşanma aşamasında olan ağabeyinin kayınpederini öldüren 17 yaşındaki H.N., 47 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşmasında, kendisini korumak için ateş ettiğini söyledi.

21 yaşındaki Yavuz Nazar ile 19 yaşındaki Arzu Nazar 2 yıl önce evlendi. Yaklaşık 5 ay önce Arzu Nazar şiddetli geçimsizlik nedeniyle babası 38 yaşındaki Ali Sadıklı'nın evine yerleşti. İddiaya göre bu nedenle Nazar ve Sadıklı aileleri arasında husumet başladı. 27 Nisan'da merkez Seyhan İlçesi ATİKOP Toptancılar Sitesi içerisinde bulunan bir bankaya giden Yavuz Nazar, kayınpederi Ali Sadıklı ile karşılaştı. İkili tartışmaya başlarken Yavuz Nazar kayınpederini bıçakla yaraladı.

AKRABALARINI ÇAĞIRDILAR

Daha sonra Ali Sadıklı telefonla akrabaları 70 yaşındaki Ahmet, 34 yaşındaki Aydemir  ve 30 yaşındaki Özdemir Sadıklı'yı, Yavuz Nazar ise babası 67 yaşındaki Ziya ile kardeşleri H.N. ve ağabeyi 29 yaşındaki Oğuz Nazar'ı çağırdı. Olay yerine gelen Ziya Nazar bankaya doğru yürüdüğü sırada Aydemir Sadıklı tabancayla ateş açtı. Ziya Nazar bacağından yaralanırken babasının yaralandığını gören H.N. tabancayla karşı tarafa ateş açtı. Açılan ateş sonucu Ali, Özdemir ve Aydemir Sadıklı vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla yaralandı. Hastaneye kaldırılan Ali Sadıklı hayatını kaybederken, H.N. ile Yavuz Nazar tutuklandı.

DAVA AÇILDI

Ahmet, Aydemir ve Özdemir Sadıklı hakkında silahla yaralama suçundan 6 yıla kadar Ziya, Oğuz ve Yavuz Nazar hakkında kasten öldürme suçlarından ömür boyu, kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme suçlarından ise 37 yıla kadar, H.N. hakkında ise kasten öldürme, teşebbüs ve mala zarar verme suçlarından yaşının küçük olması nedeniyle 47 yıla kadar hapis cezası istemiyle 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktılar.

'BABAMI VE KENDİMİ KORUMAK İSTEDİM'

Ağabeyi Yavuz Nazar'ın babasını arayarak yardım istediğini söyleyen H.N. olayı şöyle anlattı:
"Babamla beraber bankanın önüne geldik. Babam bana, 'sen arabada dur ben ağabeyini alıp geleceğim' diyip araçtan indi. Babam bankaya doğru yürüdüğü sırada, Aydemir Sadıklı, tabancayla babama ateş etti. Babam yaralanıp yere düştükten sonra sürünerek kaçmaya çalışıyordu. Bu sırada Ali Sadıklı, Aydemir Sadıklı'nın elindeki tabancayı alıp babama doğrultuğunu görünce ben de belimdeki tabancayı çıkarıp ateş ettim. Elimdeki tabancanın mermileri bitince diğer tabancayı çıkarıp dağılsınlar diye sağa sola ateş ettim. Benim silahları kullanma amacım babamı ve kendimi korumak amacıyladır. Beraatimi istiyorum."

Yavuz Nazar ise bankada karşılaştığı kayınpederi Ali Sadıklı'nın kendisini tehdit ettiğini öne sürerek, "Bana 'kızımdan uzak dur boşan' diyip üzerime gelmeye başladı. Aracıma binmeye çalıştım ancak bana engel oldu. Korktuğum için bankaya tekrar girdim ancak Ali Sadıklı peşimden geldi. Küfür ederek vurmaya başladı. Ali Sadıklı'nın altında kalmıştım. Bende bıçağı çıkarıp korkutmak amacıyla sağa sola sallamaya başladım. Bıçağın isabet edip etmediğini bilmiyorum" diye savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, Yavuz Nazar ve H.N.'nin tutukluluk hallerinin devamına karar verirken, Ali Sadıklı'nın bıçak yarasıyla mı kurşun yarasıyla mı öldüğünün belirlenmesi için dosyayı İstanbul Adli Tıp Kurumu'na göndererek, duruşmayı erteledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@