Adana'da Yasak Avlanan 36 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı

ADANA(ANKA)-Adana İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne bağlı ekipler Seyhan Baraj Gölü'nün farklı noktalarında yasa dışı avlananlara karşı denetim başlattı. Denetimlerde kullanımı yasak olan 26 bin metre misina ele g

Haberler 10.04.2015, 10:33
Adana'da Yasak Avlanan 36 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı

ADANA(ANKA)-Adana İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne bağlı ekipler Seyhan Baraj Gölü'nün farklı noktalarında yasa dışı avlananlara karşı denetim başlattı. Denetimlerde kullanımı yasak olan 26 bin metre misina ele geçirilirken, yasak zamanda balık avlayan 36 kişi hakkında işlem yapıldı.

Konuya ilişkin Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Seyhan Baraj Gölünde bilinçsizce yapılan avlanma neticesinde, yumurtalarını bırakmak için suyun en sığ yerlerine gelerek kıyıya oldukça yaklaşan Sazan ve Tatlısu Levreği olarak bilinen balık türleri, avcılar tarafından ağ, serpme ve oltayla avlanarak nesillerinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bırakılmaktadır. Su Altı Grup Amirliğimiz görevlilerince gece ve gündüz günün farklı saatlerinde Seyhan Baraj Gölünün farklı noktalarında yapılan denetimlerde kullanımı yasak olan 26 bin metre misina ağ ile bin metre 'çekme' olarak tabir edilen sürütme ağ ele geçirilmiştir. Söz konusu ağları kullanan ve yasak zamanlarda balık avlayan 36  kişiye “Su Ürünleri Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince toplam 22 bin 764 Türk lirası para cezası uygulanarak yakalanan ağlar yakılarak imha edilmiştir” denildi.(ANKA)

(HSN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@