Abone olmadığı gerekçesiyle caminin suyu kesildi

TEKİRDAĞ’ın Ergene İlçesi’ndeki Sağlık Mahallesi Merkez Camii’nin suyu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerince ‘kayıtsız/abonesiz’ su kullandığı...

Haberler 07.03.2016, 15:03
Abone olmadığı gerekçesiyle caminin suyu kesildi
TEKİRDAĞ’ın Ergene İlçesi’ndeki Sağlık Mahallesi Merkez Camii’nin suyu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerince ‘kayıtsız/abonesiz’ su kullandığı gerekçesiyle kesilerek mühürlendi.

Caminin dernek başkan yardımcısı İsmet Kaçar ise geçen yıl Aralık ayında abonelik sözleşmesi imzaladıklarını ifade ederek, “Su sayaç aboneliğimiz var ama bu sabah suyumuz kesildi” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) ekipleri Ergene İlçesi’ne bağlı Sağlık Mahallesi Merkezi Camii’nin suyunu ‘Yapılan kontrolde suyunuz kayıtsız/abonesiz olduğundan dolayı kesilerek mühürleniştir’ denilerek kesildi. Su sayacı kapatılırken üzerine de mühür takıldı.

Sağlık Mahallesi Merkez Camii Derneği'nin Başkan Yardımcısı İsmet Kaçar, abonelik sözleşmelerinin olmasına rağmen suyun kesilmesine bir anlam veremediklerini söyledi. Cami cemaatinin suyu kullanamadığı için şikayet aldıklarını ifade eden Kaçar, “Bu sabah TESKİ ekipleri camimizin suyunu abonelik olmadığı için keserek mühürledi. Bizim 12 Aralık 2015 tarihine ait abonelik sözleşmemiz var. Ayrıca büyükşehir belediye başkanı da bize ‘cami suyu kesilmeyecek’ demişlerdi. Ancak bu sabah kesildi. Hem de abone olmadığımız gerekçesiyle. Su sayaç aboneliğimiz var. Şimdi su sıkıntısı çekiyoruz. Cemaatle tartışıyoruz ve şikayetler alıyoruz. Bunun düzeltilmesini istiyoruz. Biz buradaki TESKİ merkezine gittiğimizde bize aboneliğiniz var diyorlar ancak merkezde görünmüyormuş. Bu bizim sorunuz değil. Biz çözüm istiyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak ise konu ile ilgili olarak bilgisinin olmadığını ve araştıracağını söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@