96 Kiloluk Bal Kabağı Yetiştirdi

BOLU'da 65 yaşındaki çiftçi İbrahim Ersoy, sadece hayvan gübresi kullanarak tarlasında 96 kilo ağırlığında bal kabağı yetiştirdi.

Haberler 26.10.2015, 17:44
96 Kiloluk Bal Kabağı Yetiştirdi
Mutlu YUCA-Taner BAYAR/BOLU, (DHA)- BOLU'da 65 yaşındaki çiftçi İbrahim Ersoy, sadece hayvan gübresi kullanarak tarlasında 96 kilo ağırlığında bal kabağı yetiştirdi.

Kürkçüler Mahallesi'nde çiftçi İbrahim Ersoy, Mayıs ayında bir yakınından bal kabağı çekirdeği alarak tarlasına ekti. Sebzelerle birlikte kabakların bulunduğu tarlanın bakımını yapan İbrahim Ersoy'un sadece hayvan gübresi kullandığı tarlasında ağırlıkları 96 kiloya kadar ulaşan kabaklar yetişti. İbrahim Ersoy'un tarlasında yetiştirdiği farklı ağırlıktaki dev kabaklar köylülerin de ilgisini çekti. 3 kişi 96 kiloluk dev kabağı güçlükle yerinden kaldırdı. İbrahim Ersoy bazı kabakları motorlu testere ile keserek çekirdeklerini tohum yapmak için alırken, 96 kiloluk kabağı ise pazara götürerek satacağını söyledi. Yıllardan bu yana çiftçili olduğunu belirten Ersoy, "Bir tanıdığım bal kabağının çekirdeklerini vererek üretmemi istedi. Bal kabaklarını sadece hayvan gübresi kullanarak organik olarak yetiştirdim. Önümüzdeki yıl daha büyük kabaklar yetiştireceğim" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@