900 öğrenciye burs

İzmir Bayraklı Belediyesi 900 ilköğretim ve lise öğrencisine burs verdi. Öğrenci velilerine bursları alabilmeleri için bankamatik veren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bütçe

Haberler 03.04.2015, 07:56
900 öğrenciye burs

İzmir Bayraklı Belediyesi 900 ilköğretim ve lise öğrencisine burs verdi. Öğrenci velilerine bursları alabilmeleri için bankamatik veren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bütçeye aktarma yaparak 500 kişiye daha ek burs vereceğiz. Bu sayıyı bin 400 yapacağız. Arkadaş ve dostlarınıza söyleyin" dedi.

Bayraklı Belediyesi ilköğretim ve lise öğrencilerine eğitim desteği vermeyi sürdürüyor. Burs yardımını ilköğretim öğrencileri için 50, lise öğrencileri için aylık 60 lira olarak belirleyen belediye, bu yardımın 8 aylık bölümü olan ilköğretim için 400, lise için ise 480 lirayı hesaplara yatırdı. Velilerle Havuz Düğün Salonu’nda bir araya gelen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 900 öğrenciye burs verdiklerini, 500 öğrenciye daha karşılıksız burs vereceklerini açıkladı.

Başkan Karabağ, "Ben biliyorum ki bu alacağınız bursları birçoğunuz parayı çeker çekmez gidip elektrik paranızı yatıracaksınız. Benim size burs için verdiğim parayı elektrik parası yapmanız çocuğun hakkını yemektir. Bu da doğru değil. Önemli olan bu yoksulluğun kaldırılmasıdır. Bu sene 1400 çocuğa burs vereceğiz. Şimdi 900 kişinin burs kartlarını veriyoruz. Bütçeye aktarma yaparak 500 öğrenciye daha ek burs vereceğiz. Dostlarınıza haber verin" dedi.

kaynak: DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@