90 yaşında kalp ameliyatı oldu

DENİZLİ'nin Honaz İlçesi'nde yaşayan 90 yaşındaki Abdurrahman Gedik, aort kapağı kanalı darlığı nedeniyle özel bir hastanede açık kalp ameliyatı oldu. Kalp kapakçığı değiştirilen ve yerine yapay kapak takılan Gedik, sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Haberler 18.08.2015, 23:17
90 yaşında kalp ameliyatı oldu

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ'nin Honaz İlçesi'nde yaşayan 90 yaşındaki Abdurrahman Gedik, aort kapağı kanalı darlığı nedeniyle özel bir hastanede açık kalp ameliyatı oldu. Kalp kapakçığı değiştirilen ve yerine yapay kapak takılan Gedik, sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Kalp hastalığı nedeniyle Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği'nden Uzman Doktor Selim Ünal tarafından tetkikleri ve anjiosu yapılan Abdurrahman Gedik'in aort kalp kapağında ciddi bir darlık saptandı. Ani ölüm riski olan Gedik'in tedavisi için açık kalp ameliyatı ile kapağın değiştirilmesi gerektiği belirtildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ünal Açıkel, başkanlığında Op. Dr. Burak Tamtekin'in de aralarında yer aldığı ekip tarafından gerçekleşen açık kalp ameliyatı 2 saat sürdü ve hastanın kireçlenmiş kapağı değiştirilerek yerine yapay kapak takıldı. Abdurrahman Gedik, kısa sürede sağlığına kavuştu. 

65 yıllık evli olan Abdurrahman Gedik ve eşi Kezban Gedik, doktorlara teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@