30 Ağustos Zafer Bayramı Diyarbakır'da Kutlandı

Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü Diyarbakır’da etkinliklerle kutlandı.

Haberler 30.08.2015, 14:28
30 Ağustos Zafer Bayramı Diyarbakır'da Kutlandı

DİYARBAKIR (ANKA) - Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü Diyarbakır’da etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar, Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Zafer Bayramı kutlamalarına Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu Kurum Amirleri, Askeri erkân ve vatandaşlar katıldı.

Anıt parkta bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasından sonra Valilik Makamında tebrikat töreni yapıldı. Vali Hüseyin Aksoy ve 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz’ın Valilik makamında askeri erkânın, yargı mensuplarının, kamu kurum müdürlerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, şehit aileleri ve gazi dernek temsilcilerinin tebriklerini kabul etmesinin ardından, protokol Diyarbakır Valiliği önündeki tören alanına geçti.

Valilik önündeki tören, Vali Aksoy ile 7. Kolordu ve Korgeneral İbrahim Yılmaz’ın vatandaşları selamlamaları ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Piyade Kurmay Binbaşı Ahmet Hayran günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okunmasından sonra, törene katılan askeri birlikler ve zırhlı araçların tören geçişi ile kutlamalar sona erdi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@