Yenikapı - Atatürk metro hattı arızası düzeldi mi, çalışıyor mu, metro ne zaman açılacak?

İstanbul'da son saatlerin en çok konuşulan konuları metro hatlarında yaşanan aksaklıklar ve bozukluklar oldu. İki ayrı metro hattında yaşanan aksaklıklar sabah saatlerine damgasını vurdu. Peki; Yenikapı - Atatürk Havalimanı metro hattı arıza düzeltildi mi, arıza giderildi mi, çalışmaya başladı mı?

Yenikapı - Atatürk metro hattı arızası düzeldi mi, çalışıyor mu, metro ne zaman açılacak?

Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattında Arıza

İlk olarak sabah saatlerinde Üsküdar - Çekmeköy metro hattında yaşanan arıza vatandaşların işlerinin aksamasına ve gidecekleri yerlere yetişmekte zorlanmalarına sebep olurken daha sonra bir arıza haberi de Yenikapı - Atatürk Havalimanı hattından geldi. İlgili hatta yaşanan arıza nedeniyle çok sayıda vatandaş mağdur olduğunu sosyal medya platformlarında dile getirdi.

Yenikapı - Atatürk Havalimanı hattında bir enerji kesintisi yaşandığı Metro İstanbul tarafından resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla bildirilirken seferler Yenikapı ile Bahçelievler metro istasyonları arasında yapılacak şekilde planlandı ve planlama uygulandı.

Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı Arızası Giderildi Mi, Metro Kullanıma açıldı Mı?

Sabah saatlerinde metroyu kullanmak isteyen vatandaşlar yaşadıkları zorluklar nedeniyle isyanlarını sosyal medya platformlarında gösterdi. Vatandaşların yapmış oldukları paylaşımların ardından teknik sıkıntıların çözülüp çözülmediği ise merak konusu oldu. Peki; Yenikapı - Atatürk Havalimanı metro hattı arızası düzeltildi mi, arıza giderildi mi, metro kullanıma açıldı mı?

Teknik sıkıntıların çözülmesi için çalışmalar ekipler tarafından başlatıldı ve çalışmalar kısa sürede sonlanarak metro yeniden kullanıma açıldı. Geçtiğimiz dakikalarda bozulan metro hattının faaliyete tekrar girmesi ile çok sayıda vatandaş tekrar metro hattını kullanmaya başladı.

"Tatilde misin Başkan?!" Ekrem İmamoğlu'na Büyük Tepki

Yaşanan metro hattı arızalarının ardından çok sayıda vatandaş duruma olan tepkilerini sosyal medya platformları aracılığı ile gösterdi. İstanbullu vatandaşlar metro hattında yaşanan arıza nedeniyle çok sayıda vatandaş ulaşım konusunda büyük sorunlar yaşadığını ve pek çoğunun planlarının aksadığı yönündeki paylaşımlar dikkat çekti. Vatandaşların tepkileri arasında yer alan "Tatilde misin Başkan? Valla sen Çeşme, Bodrum, Fethiye gez tamam. Ama biz de metroya binip işe gideceğiz en azından çalışıyormuş gibi yap!" ifadesi dikkat çekti.