Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan'dan heyecanlandıran vaat: Emekli maaşlarına bu kadar zam yapacak!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, iktidara gelir gelmez ilk işlerinin işçi ve memur emeklisi maaşlarına zam yapmak olacağını açıkladı. Erbakan, açıkladığı zam oranıyla şimdiden milyonlarca vatandaşı heyecanlandırmayı başardı.

Gündem 16.11.2021 - 09:35 16.11.2021 - 09:37 Ali Parim

2023'te yapılması planlanan seçimlere her geçen gün daha da yaklaşılırken, siyasi parti liderlerinden de dikkat çeken vaatler gelmeye başladı. Özellikle son dönemde artan enflasyon oranları, birçok kaleme gelen zamlar ve döviz kurunun yükselmesi gibi nedenlerle liderler, daha çok vatandaşın cebini rahatlatacak vaatlere yoğunlaştı. Bu kapsamda son olarak Yeniden Refah Partisi lideri Dr. Fatih Erbakan, heyecanlandıran bir seçim vaadinde bulundu. Erbakan, iktidara geldiklerinde işçi ve memur emeklisi maaşlarına yüzde 70 zam yapacaklarını açıkladı. 

Daha önce Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan'ın işçi ve memur maaşlarına yaptığı yüksek zamları hatırlatan Fatih Erbakan, "Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar kısa sürede dar gelirli kesimin refah düzeyini, gelir düzeyini bu kadar yüksek oranda artıran başka hükümet gelmemiştir. 54'üncü hükümet bu noktada sadece Türkiye şampiyonu değil dünya şampiyonudur." ifadelerini kullandı.

"YÜZDE 70 ZAM YAPARAK BAŞLAYACAĞIZ"

Ardından kendilerinin de aynı aşkla 40 kırk yıl için yola çıktıklarını belirten Erbakan, "İş ve istihdam için 634 proje ile kalkınmayı başlatacağız.Yeniden Refah olarak gelir gelmez işçi ve memur emekli maaşlarına yüzde 70 zam yaparak başlayacağız. Biz bugünkü iktidar gibi muhtaçlara kömür, erzak dağıtmak için gelmiyoruz; fakirliği ortadan kaldırmak için geliyoruz." diye konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@