Yeni Sistemin Açıklanması Sonrasında 32 Günlük TL Mevduat Faizleri Yükseldi!

Kur korumalı TL mevduat faiz uygulamasının açıklamasının ardından bankalar mevduat faizlerini yükseltti. Faiz oranları yüzde 19'a çıktı!

Yeni Sistemin Açıklanması Sonrasında 32 Günlük TL Mevduat Faizleri Yükseldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kur korumalı TL vadeli mevduat açıklamasının ardından, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından detayları paylaşılan yeni uygulama kapsamında, TL birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşların yüksek faiz oranlarından yararlanması sağlanacak.

32 günlük en yüksek faiz oranlarına sahip bankalar üzerinden hesap açma işlemlerini dijital kanallar üzerinden kolayca gerçekleştirecek vatandaşlar, yüzde 19’a varan mevduat faiz oranlarından yararlanabilecekler. Hükümet tarafından duyurulan yeni mevduat sistemi kapsamında TEB; ING Bank, Odeabanka ve daha birçok farklı banka tarafından mevduat faiz oranları da güncellendi.

TEB Marifetli Hesap Faiz Oranları

TEB Marifetli Hesap kampanyası kapsamında, kur korumalı TL vadeli mevduat sisteminin devreye girmesinin ardından faiz oranları yüzde 19’a çıkarıldı. Yüzde 19’dan başlayan faiz oranları ile birikimlerini değerlendirmek isteyenlere cazip teklifler sunuluyor. Ayrıca birçok bankacılık hizmetinden de Marifetli Hesap sayesinde avantajlı bir şekilde kullanılması mümkündür.

32 günlük 10.000 TL mevduat birikimi için Marifetli Hesap kapsamında net kazanç yeni faiz oranlarına göre 158 TL olarak hesaplanmıştır. Hoş geldin faizi uygulanacak süreler boyunca avantajlı oranlardan kazanç mümkündür.

ING Bank Mevduat Hesabı Faiz Oranı

ING Bank’ın yüzde 18 olan vadeli mevduat faiz oranları, yeni modelin duyurulmasının ardından yüzde 19’a çıkarıldı. ING Bank e – Turuncu Hesap kapsamında yüzde 19’a kadar çıkarılan faiz oranları sayesinde TL birikimlerini yüksek oranda değerlendirmek isteyenlere cazip teklifler sunulacak.

32 günlük 50.000 TL birikim için güncel faiz oranlarına göre net kazanç 791,23 TL olarak hesaplanmıştır.

Alternatif Bank VOV Hesap Faiz Oranları

Yüksek faiz oranları ile dikkat çeken Alternatif Bank ise en yüksek mevduat faiz oranlarına sahip bankalar arasında yerini almayı başarıyor. Yüzde 18,25 faiz oranlarına sahip banka, mevduat faiz oranlarında yapılan son güncelleme ile yukarı çekilmiş oldu. Ayrıca VOV Hesap ile gerçekleştirilecek birçok kolay ve masrafsız bankacılık işlemi de vatandaşlara destek sağlamaya devam ediyor.

32 günlük 10.000 TL birikim için VOV Hesap güncel faiz oranlarına göre vade sonu kazanç 152 TL olarak hesaplanmıştır.