Yazlık ev yaptırmak isteyenler dikkat! TOKİ tatil bölgelerindeki 444 arsayı ucuza satışa çıkardı!

TOKİ, 19 ildeki 444 arsayı açık artırmayla satışa sundu. Arsa satışlarının 119'unun Muğla Milas, Bodrum ve Dalaman'da yer alıyor. Ayrıca İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde de satışa çıktı.

Gündem 04.10.2021 - 17:50 04.10.2021 - 17:50 Mustafa Çokyaşar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin yer aldığı 19 ildeki 444 arsayı açık artırmayla usulüyle satışa çıkardı.

Özellikle büyükşehirlerden kaçıp dinlenebileceği bir şehirde yazlık yaptırmak isteyenler 19 ildeki konut arsalarına yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle Muğla, İzmir, Antalya ve Adana'da konut arsaları çok fazla tercih ediliyor. Muğla'da satışa sunulan 119 arsadan 114'ünün Milas'ta 5'inin Bodrum ve bir tanesinin de Dalaman'da olduğu belirtildi.

TOKİ'den arsa almak neden ucuz? TOKİ nasıl bir ödeme kolaylığı sunuyor?

Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat 60 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV'den muaf şekilde satılacak.

19 ildeki satışlar 13-14 Ekim tarhileri arasında yapılacak. Açık artırmaya online katılım için son tarih 12 Ekim.

TOKİ açık artırmasına nasıl katılabilirim?

www.emlakmuzayede.com.tr adresinden çevrimiçi katılabileceğiniz gibi aşağıdaki adreslerden fiziki olarak da açık artırmaya katılabilir ve teklif verebilirsiniz.

Bilkent Otel ve Konferans Merkezi Bilkent - ANKARA

TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı - İstanbul

Açık artırma usulüyle satın almak istediğiniz eve www.emlakmuzayede.com.tr adresinden görerek kontrol ettikten sonra Açık Artırma Toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, katılım teminatı olarak toplantı öncesinde T. Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tüm şubelerine talip oldukları her taşınmaz için ayrı ayrı katılım teminatı yatırması gerekmektedir.

Online katılım için ise son katılım tarihi 12 Ekim 2021 saat 10:30 olarak açıklandı. 

Online Müzayede katılımı için bu: www.emlakmuzayede.com.tr/onli%CC%87ne-muzayede-katilim-25369

Salon Müzayede katılımı için: www.emlakmuzayede.com.tr/salon-muzayede-katilim-47287

Gelişmelerden Haberdar Olun

@