Yeni Dünya Düzeni

Sevgili Okurlar! Covit-19 Pandemi sürecinde yaklaşık 1,5 yıldır ara verdiğimiz dünyanın ve ülkemizin gündemini yakından takip eden, farkındalığımızı...

Rıza CEYLAN Rıza CEYLAN Eğitimci / Şair -Yazar Radyo Programcısı NLP Master Practitioner.
Tüm Yazıları

Sevgili Okurlar! Covit-19 Pandemi sürecinde yaklaşık 1,5 yıldır ara verdiğimiz dünyanın ve ülkemizin gündemini yakından takip eden, farkındalığımızı arttırmaya yönelik yazılarımızla artık bu köşede olacağız.

Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak söylemiyle hayatımıza giren yeni dünya düzeni kavramı, çok uzun zaman önce dünyamızda yaşayan Anunnaki’lerin yaşam sistemine dayanmaktadır. Günümüzde ise yeni dünya düzeni Anunnakilerin hizmetkarları tarafından uygulanmaya çalışılmaktadır. Anunnaki’ler Antik Sümer, Akad , Asur ve Babillerin mitolojik geleneklerinde ortaya çıkan bir tanrı grubudur. Eski Sümer yazılarına göre Anunnaki panteondaki en güçlü tanrılardır. Göklerin tanrısı An ile yeryüzünün tanrıçası Ki’nin torunlarıdır ve asıl işlevleri insanlığın kaderini kararlaştırmaktır.

Covit 19 Pandemi süreciyle birlikte yeni dünya düzeninin planlayıcısı olan Anunnaki’lerin hizmetkarları Avrupa ve Amerika’nın yanı sıra Çin’de daha etkin olmaya başlamışlardır. Dünyanın en büyük radyo teleskopunu, en uzun hızlı tren hattı ağını kuran, uzaya ilk kuantum iletişim uydusunu gönderen, kuantum interneti kurmak için son çalışmalarını yapan Çin, embriyo, klonlama ve kök hücre, virüs araştırmaları gibi birçok alanda batıyı yakalayıp geçmiştir. Geleceğin emperyal gücü olma yolunda hızla ilerleyen Çin’in dünyanın internet ağ sisteminin ve 5G sistemiyle akıllı teknolojilerin kullanımını kolaylaştıracak yeni olanakların sahibi olduğunu düşünürsek, yeni dünya düzeninin belirleyicisi olmasına şaşırmamak gerekir.

2022 Yılı iklim krizi, göç hareketleri ve yapay zeka ile birlikte başlayan işsizlik tehlikesi gibi unsurlarla temeli atılan ve pandeminin daha görünür hale getirmesiyle hızlanan değişim hareketinin, somut olarak görüleceği bir yıl olacaktır. İlk zamanlarda hayatımıza akıllı kart sistemleriyle giren yeni dünya düzeni süreci daha sonra sinema ve tv sektörüyle faaliyetlerini arttırmıştır. Günümüzde televizyonlardaki ışık çakmaları , kamera açıları, söylenen sözler ve duyulan müziklerdeki frekansların hepsi bilinçaltımıza ve zihinlerimizi değiştirmeye yönelik faaliyetlerdir.

Nesnenin interneti olarak adlandırılan 5G ile başlayan bu süreçte, nesnenin internetine insan hayvan ve bütün nesneler entegre olacaktır. Web3 tabanlı çoklu etkileşim otoriteden gücü alma sloganıyla ortaya çıkan kripto paralar, dünyada şirketleşme iş yapış ve yönetim kavramanı değiştirmiş ve değiştirmektedir. 21 Yüzyıl dijital dünyası, din ve ulus devletlerin olmaması üzerine kurgulanmıştır. Bu süreçte Covit19 ve iklim kaynaklı göç hareketleri, ülkeler için her açıdan büyük sorun olmaya devam edecektir.

Teknoloji bir üründür, ekonomik değer üretir. İnsani değer üretmez. Teknolojiyi üretenlerin yeni dünya düzeninde insanlığı götürmek istedikleri nokta insani olmaktan uzaktır.. Teknolojik anlamda bir şey kurgulanırken, ona hazır bir insan fıtratı istenmektedir. Yeni dünya düzeni nakitsiz toplum, ailesiz ve cinsiyetsiz bireyler içermekte, iklim- gıda oyunlarıyla insanın beslenmesi karakteri ve fıtratı değiştirilmektedir.

Büyük bir planın içerisinde bulunuyoruz. Büyük oyunlar oynanıyor. Oynanan bu oyunun içerisindeki insanlar olarak hem hayatımıza hem de dünyanın geleceğine yön vermeye çalışıyoruz. Bir çoğumuz kendi amacımızın farkında bile değiliz. Oysa insan yaşadığı zamandan sorumludur. Barış içerisinde sevgiyi çoğaltarak yaşamayı seçersek, hiç bir şey için endişelenmemize gerek kalmayacaktır.

Çevremize baktığımızda parçalanma, sürekli çatışma, kıskançlık, şüphe güvensizlik, ön yargı ve hoşgörüsüzlük gibi negatif düşünceye sahip insanları çok görürüz. Oysa evrensel boyutta en önemli titreşim seviyesi sevgidir. Sevginin bastıramayacağı negatif titreşim de yoktur. Gözlerimizi açalım, olan biteni iyi görüp bakış açımızı değiştirerek ,geleceğimiz için en azından negatif enerji yaymayı bırakalım.

“Korona virüs tahlili pozitif çıkan adam eve geldi ve masanın başına oturup sayfalar dolusu bir liste hazırladı. Karısı, ‘Nedir Allah aşkına saatlerdir yazdığın o şey’ diye sorunca şu yanıtı verdi: ‘Virüs kapmışım. Öpüşüp helalleşeceklerimin listesini yazdım.

Finansal piyasalardaki malını kime verdiysen kuralları o koyar sözünü hatırladığımızda, ileri teknoloji ile yeni dunya düzeni adı altında, bizlere sunulanları rahmani açıdan mutlaka sorgulamamız gerekir.

Sağlımız için; pozitif söz ve düşüncelerimizle frekansımızı yükseltelim. Farkındalığımız bütüne şifa olsun. Sağlıklı ve huzurlu günlere Selametle…

Rıza CEYLAN
Eğitimci / Şair -Yazar
NLP Master Practitioner.