Yasin ERDEM Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Aydın Şube Başkanı olarak atandı

Aydın Yenipazar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yasin ERDEM, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Aydın Şube Başkanlığına atandı.

Yasin Erdem 19.03.2019, 18:29
Yasin ERDEM Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Aydın Şube Başkanı olarak atandı

ERDEM, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Aydın Şube Başkanlığına atandığını belirterek, kahraman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizin hep yanında olacağız dedi. 

Önce Allah’ın izniyle, sonra tüm Aydınlı hemşerilerimizin desteği ile bu kutsal görevi ifa edeceğini belirten ERDEM’in şube yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor.

Yasin ERDEM – Başkan

Mürsel ÖZDOĞAN – Başkan Yardımcısı

Ferit ÇELİK – Üye

Murat ACUN – Üye

Murat MARAL – Üye

Fatime PEKACAR – Üye

Turgut KAÇAR – Üye

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Hakkında

Türkiye Gaziler Vakfı, Ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensupları olmak üzere çeşitli kurumlarda görev yapan ve bu kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız ile vazife malulleri ve şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek amacıyla 9 Ekim 1994 tarihinde kurulmuştur.

Türkiye Gaziler Vakfı 17.11.1999 tarih ve 99-13698 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA ÇALIŞAN VAKIF STATÜSÜNE alınmıştır. Vakfımıza yapılan bağışlar vergi muafiyetine tabidir.

Vakfımız Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla, ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran Harp Malüllerimizin, Gazilerimizin, bu uğurda can veren dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunlarını hafifletmeyi, GAZİLİK kavramlarını saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmayı ve bu kavramları yeni nesillere aşılamayı hedeflemektedir.

Türkiye Gaziler Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatını birleştiren tek vakıftır. 

Türkiye Gaziler Vakfı, 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Gazilik Unvanını aldığı günü "GAZİLER GÜNÜ" olarak yasalaşmasını sağlamıştır. Türkiye Gaziler Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımıza bağlı olan Gazi, Gazi ve şehit ailelerine hizmet eden bir çok dernek ve kuruluşun çatı kuruluşu niteliğindedir. 

Türkiye Gaziler Vakfı’nın Onursal Üyeleri

Tüm İstiklal, Kıbrıs, Kore, Güneydoğu Gazileri, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Kolluk Komutanları ve Büyükşehir Başkanları 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@