Sözleşmelilerin kadro hayali başka bahara kalmasın

Her yazısı gündem olan Yasin Erdem'den sözleşmeli memurların kadroya alınması için muhteşem bir makale daha..

Yasin Erdem 21.12.2018, 11:27 19.01.2019, 12:08
Sözleşmelilerin kadro hayali başka bahara kalmasın

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Yerel Seçim yaklaşırken partilerin belediye başkanları hemen hemen açıklandı. Yerelde illeri yönetmeye aday insanlar çalışmalarına yakın zaman da başlayacak.

Siyaset gündemi çok yoğun.

Bir de 2019 Cumhurbaşkanlığı Bütçesi bütün hızıyla Meclis'te görüşülüyor. Süreç hızlı bir şekilde 31 Mart 2019 doğru giderken, sözleşmeli personellerin feryadı, gün geçtikçe daha da elemli bir hal alıyor.

Sorunlarını dile getirmek için her yolu deneyen sözleşmeli memurlar, her geçen gün biraz daha eriyorlar.

Umutlarının bir başka bahara kalmasını istemeyen bu çalışkan, özverili, dargın ve umutsuz insanlar, hayata umutla, mutlulukla bakmak için, iş güvencesini, aile bütünlüğünü ve görevde yükselme gibi konuların kadroya bağlı olduğunu biliyorlar. Kadro isteklerini ise devlet terbiyesi ile isteyen bu insanların sesi olmak onların umutlarına, mutluluklarına el uzatabilmek vicdani bir yaklaşımdır.

Sözleşmeli memurların bu dönemde ki haklı isteklerini STK’lar içtenlikle samimi bir şekilde dile getirmeli ki kamuoyunda bu insanların neler istedikleri açık ve net ifade edilip anlatılmalı. Siyasi kaygılar bir yana bırakılıp adaletli bir şekilde savunulmalı 300 bin kişinin geleceği için bu insanların umutları, hayalleri ve yaşamları için kadro taleplerini açık yüreklilikle ifade etmek STK’ların bir görevi olduğuna inanıyorum. Bu insanların hepsinin bir hikâyesi var eşinden uzakta çalışan mühendis, babasından ayrı çocuklar ve seçimler yaklaşırken iş kaygısı yaşayan Mahalli İdarelerde çalışan teknik personel kişiler farklı hikâyeler aynı, umutsuzluk yılgınlık en önemlisi kendilerine küsmeleri bu en ağırıdır ki bir bireyin hayata küsmesi sağlıklı toplumlar için istenmeyen bir sonuç.

Buradan tüm Sivil Topluk Kuruluşlarına sesleniyorum bu insanların yanında bugün olmayıp kimin yanında olacağız, kuruluş amaçları bu gibi sosyal sorunların giderilmesi değil mi? Çaresizlik için de seslerini dile getiren sözleşmeli personele destek olunmalı onların sesi olmalıyız. Mağduriyetlerini gidermek için her platformda sıkıntıları olan kadro sorunun çözülmesi için çalışmalarına destek olunmalıdır. Sözleşmeli Personelin 4/B, 5393 Sayılı kanunun 49 Maddesi ile çalışanlar, vekil memurlar ve benzeri tüm sözleşmeli personel kadro istiyor. Onları kaderleriyle baş başa yalnız bırakmayalım sahip çıkalım aile bütünlükleri için, sosyal hakları için iş güvencesi için ellerinden tutalım onların sesi olalım.

Biliyoruz ki Türk toplumu asla mağdur olanı yarı yolda bırakmaz ve elinden gelen her şeyi yapar. Şuan da Sözleşmeli Personel mağdur bir şekilde kadro bekliyor. İş yerinde aynı işi yapan kadrolu memurun sosyal ve ekonomik haklarından onlarda  yararlanmak istiyor gelin bu mazlum insanların sesi olalım.

Toplumsal sorunlar da her zaman sorunları çözen hükümetimiz sözleşmeli personelin mağduriyetini çözeceği konusunda hiç şüphemiz yok. Sağlıklı toplum için umutsuzluğa kapılmış bu bireyleri tekrar işlevsel ve sağlıklı bireyler haline getirmek gerekmektedir. İnsancıl bir görevdir sözleşmeli personele kadro verilmesi. Bu insanları kendileri ile barışık kalmaları için bu konu da hassas olan hükümetimiz sözleşmeli memura kadro müjdesini yeni yıl yeni umutlar getirsin diye vermelidir.

Yorumlar (29)
Mustafa tataoğlu 2 yıl önce
Çok teşekkür ederiz. Bizi bu mücadelede yalnız bırakmadığınız için müteşekkiriz
Kadir 2 yıl önce
Desteğiniz için çok teşekkür ederiz Allah razı ve memnun olsun
Spor Eğitim Uzmanı 2 yıl önce
Sayın Yasin ERDEM sorunlarımıza dikkat çektiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Ben kpss+mülakata tabi olarak atanan binlerce insandan biriyim 3289 sayılı sözleşmeli spor eğitim uzmanı olarak atandım. Beden Eğitimi mezunuyum haklarımız kısıtlı unvan önündeki sözleşmeli ibaresi ister istemez ‘size verilen haklarda yok denmesine sebep oluyor. Kendi kurumumuzda 657 e tabi düz memur, bekçi bakıcı kadrosu kadar değer verilmediğini görüyor ve üzülüyoruz. Umarım devlet büyüklerimizde sesimize ses olup bizlerede KADRO ünvanını verir.
Murat 2 yıl önce
Yasin bey çok sağolun
seçkin kasrat 2 yıl önce
4b kadro bekliyor çünkü her alanda magdur ve üvey evlat muamelesi görüyor. kıdam kademe yıllık izin sosyal haklar ve yükselme tayin ve iş güvencesi gibi birçok alanda mağdur ediliyor. 6 senedir kadro bekliyoruz. size de çok teşekkür ederiz kaleme aldıgınız için.
Sinem 2 yıl önce
Cokk teşekkür ederiz
Ibrahim balci 2 yıl önce
Cok tesekkurler konuya olan alakanizdan dolayi.Sagolu var olun
Yahya 4b li 2 yıl önce
Yasin bey çok teşekkür ederiz. 5 yıldır kadro bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@