Öyle bir yazı kaleme aldı ki unutulan o meslek grubu yeniden hatırlandı

Sitemiz kamugundemi.com yazarı Yasin Erdem, yazılarıyla Türkiye'de gündem oluşturmaya devam ediyor...

Yasin Erdem 23.01.2019, 12:36 23.01.2019, 13:19
Öyle bir yazı kaleme aldı ki unutulan o meslek grubu yeniden hatırlandı

Yasin Erdem 13 Ocak 2019 Pazar günü Türk Tarımın Sahadaki Alın Terleri Ziraat Mühendisleri Neden Unutuldu? diyor sordu, sosyal medyada onbinlerce kez paylaşıldı, binlerce kez yorum yapıldı. Hepsinin ortak noktası ise hatırlanmalarını sağlayan Erdem'e teşekkürlerini sunması oldu...

Erdem, makalesinde; 10 Ocak Dünya Ziraat Mühendisleri gününde tüm meslektaşlarımın Dünya Ziraat Mühendisleri gününü kutlarım.

Bilindiği üzere tarım ve hayvancılıkta emeği geçen bu meslek grubu, Tarım anlamında vazgeçilmez bir grup, ülkemiz tarımına emeği geçen bu insanların emeklerine sağlık. Zor şartlarda mesleklerini icra ederken, ülke Tarım ve Hayvancılığı için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bu cefakâr insanlara teşekkür ederim.

Bu meslek grubu masa başında çalışmaktan öte en uzak köye bile hizmet etmekten çekinmeyen, zorluklara göğüs geren insanlardan oluşuyor.

Ne yazık ki 10 Ocak günü unutuldular, görmezden gelindiler. Oysaki ülkemiz Tarım ve Hayvancılık konusunda zorlukları yaşarken, bu meslek grubun unutmak üzüntü veren bir durum. Artık anlaşılması gereken bir konu var o da yatlardan, katlardan, pahalı arabalardan buğday yetiştirilemeyeceğini, süt üretemeyeceğimizi anlar ve ona göre tarımsal planlamaları daha düzgün bir şekilde yaparız.

Erdem'in bu makalesi sadece Facebook üzerinden 2620 kez paylaşıldı, 30.551 kişiye ulaştı ve 3.201 yorum aldı.

Erdem attığı twiteler, yazdığı makaleler ile Türkiye gündemine bir kez daha oturdu. Bu kadar kısa sürede tüm Türkiye'nin tanıdığı güçlü bir kalem olan Erdem'e https://twitter.com/yasinyusuferdem adresinden ulaşabilir, yazmasını istediğini konuları kendisine iletebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@