Bir anda yüzbinlerin umudu olan Yazar Yasin Erdem Kimdir?

Sitemiz kamugundemi.com’da ilk yazısını 12 Kasım 2018 tarihinde yazan ve o günden bu yana yazdığı makalelerle Türkiye gündemine oturan Yasin Erdem kimdir? Yasin Erdem’i bu kadar çok paylaşılan yazar haline getiren özelliği nedir?

Yasin Erdem 24.01.2019, 15:11 26.01.2019, 23:04
Bir anda yüzbinlerin umudu olan Yazar Yasin Erdem Kimdir?

Erdem’in toplumsal duyarlılıkla ele aldığı makalelerini okuyanlar, sosyal medyadan olsun, sitemizden olsun Erdem’i kendilerine yakın hissettiklerini yazdılar. Makaleleri bir anda yüzbinlerce kişiye ulaşmaya, sosyal medya da trend topic olmaya ve Türkiye gündemine oturmaya başladı.

Yazdığı makaleriyle gönüllere taht kuran Erdem’in makalelerinden bazıları şu şekilde:

Hayvancılıkta Yaşanılan Sorunlar Uzun Vadeli Tarımsal Reformlarla Çözülebilir, Yasin Erdem, Tarım Komisyonu Üyesi Milletvekili Rıza Posacı ile bir araya geldi, Et ve Süt Üretici Birlikleri Sorunları Dile Getirmeli, Sözleşmeli Memurlar Belediye seçimleri öncesi Kadro İstiyor, Çiftçi ve Hayvancının Sorunlarına Kulak Verilmeli, Sözleşmeli memurlar da TBMM'deki torba kanun teklifine eklenmek istiyor, Sözleşmeli memurlara kadro, tam verimi de beraberinde getirir, Milli Tarım ve Hayvancılık Politikası Güçlü Ekonomimize Daha da Güç Katar, Sözleşmelilerin kadro hayali başka bahara kalmasın, İyi bir yönetici halka ya da çalışma arkadaşlarına nasıl davranmalı?, Tarım ve Hayvancılıkta Başarı Yöneticilerin Sahada Olmasıyla Başlar, Seçim öncesi milyonlarca vatandaşın gözü kulağı bu haberde, Türk Tarımın Sahadaki Alın Terleri Ziraat Mühendisleri Neden Unutuldu?, 2011’de Verildi 2019’da Neden Verilmesin? Sözleşmeli Memurlar Kadroyu Sonuna Kadar Hak Ediyorlar! Neden Mi?, STK'lar Kuruluş Amaçlarına Göre Çalışıyorlar Mı?

Yasin Erdem Kimdir?

Aydın Yenipazar Belediyesinde Fen İşleri Müdürü. Başarılı, çalışkan, ekip çalışmasına inanan ve gereğini yapan, insanlara yardımcı olmayı düstur edinen, üst düzey girişimleri yüksek bir kişilik.

Evli ve bir oğlu var.

Genel müdürlük de dahil oldukça tecrübeli bir iş yaşamı var.

Peki Erdem’i Farklı Kılan Ne Oldu?

Yasin Erdem halkın içinde, halktan kopmayan bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki kendisine teklif edilen üst düzey makamları dahi işte bu nedenden dolayı reddediyor. Çünkü kendi ifadesiyle halktan kopmak, koltuğa yapışıp kalmakla eş değer diyor. Bunu da kendisinin asla kabul etmeyeceğini ifade ediyor.

Yazmak onun için neden önemli?

Kendi bilgi ve birikimini yazarak devletimize milletimize katkı sağlayacağını düşünüyor. Sahada olmasının tecrübelerini devlet terbiyesi adabıyla paylaşıyor.

Peki nasıl oldu da bir anda milyonlarca kişiye ulaştı?

Erdem, sözleşmeli memurların kadroya alınması konusunu daha hiç kimse yazmazken yazdı. Bir anda kadro bekleyen yüzbinlerce sözleşmeli memura umut oldu. Yazılarından sonra sosyal medyada haftalarca süren etkinlikler yapıldı. Bu etkinliklere katılan Erdem’in attığı twitler en popüler twitler arasında girdi. Türkiye gündemine sözleşmeli memurların hakkı olan kadro konusunu getirdi. Erdem’in bu desteğini ve çabasını gören yüzbinlerce memur da mesajlarında sürekli bu konuyu dile getirdiler.

Kimisi, Yasin Bey sağolun bize destek verdiğiniz için. Sizin gibi yürekli, kaliteli ve toplumun sorunları ile ilgilenen bir kaç yazar daha olsaydı, sesimiz belki daha çok çıkabilirdi ama siz bizim sesimize ses oldunuz size minnettarız dedi. Kimisi, Has adamsınız vesselam. Teşekkürler dedi. Kimisi de Adamın dibi bunlar unutulmayacak Yasin Bey diyerek Yasin Baba adamdırrr twitleri attı. Kimi de şu ülkede sizin gibi 5 adam daha olsa haksızlık diye bir şey kalmayacak diyecek kadar Yasin Erdem’i onure ettiler.

Peki ya diğer sorunlar?

Yasin Erdem bu kadar popüler olduktan sonra, ona sorunlar konusunda binlerce mesaj gelmeye başladı. Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması, öğretmenlik mezunu memurların eğitim öğretim hizmetleri sınıfına alınması, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunlar, emeklilikte yaşa takılanlar, af bekleyenler, öğretmen atamaları, öğretmenlerin alan değişikliği talepleri vs. vs. Hiç birisine de sırtını çevirmedi ve elinden geldiğince, etkin bir şekilde sorunları gündemde tutmaya devam etti.

Yasin Erdem bu sorunların çözüleceğine inanıyor mu?

Erdem, mazlumların hakkını her zaman teslim etmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu sorunlara kayıtsız kalmayacağını ve kısa bir süre sonra tüm bu sorunların çözüleceğine inanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan halkının sorunlarına asla kayıtsız kalmadı diye de ekliyor.

Erdem bundan sonra ne yapacak?

Yazmaya devam edecek. Halkın arasında, halkın içinde, onların dertleriyle dertlenip, sorunlarının çözümü noktasında hareket edecek. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gücüne güç katan ülkemiz için elinden gelinin en iyisini yapacak ve onun liderliğinde, gösterdiği hedeflere ulaşma gayretinde olacak.

Yorumlar (2)
Memur esra 2 yıl önce
Yasin bey bir memur öğretmenler meb kadrosuna geçmedi. 31.08.2012 tarihinden beri yönetmelik mağduruyuz . Lütfen hergün yazılarınızda bize de yer verin
Turgut Kaçar 2 yıl önce
Yazılarınızı ilgiyle okuyoruz ve gelecek yazınızı da sabırsızlıkla bekliyoruz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@