Toros Ekspresi'nde doğum

ADANA'da 19 yaşındaki Gurbet Ayvalıoğlu, Karaman'a gitmek için bindiği 'Toros Ekspresi' treninde doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Haberler 27.08.2016, 10:55 27.08.2016, 14:46
Toros Ekspresi'nde doğum
DHA - ADANA'da 19 yaşındaki Gurbet Ayvalıoğlu, Karaman'a gitmek için bindiği 'Toros Ekspresi' treninde doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Karaman'da çalışan eşinin yanına gitmek isteyen Gurbet Ayvalıoğlu, Adana Tren İstasyonu'ndan TCDD'nin 61 bin 305 Sefer Sayılı Toros Ekspresi trenine bindi. Tren hareket ettikten bir süre sonra Ayvalıoğlu'nun doğum sancıları başladı. Makinist anonsla hemşire ve doktor aradı ancak bulunamayınca tren personeli ve yolcular genç kadını ara boşluğa aldı. Bu arada görevliler 112 Acil Servis'i arayarak konu hakkında bilgi verip Pozantı İstasyonu'na yaklaştıklarını söyledi.
Tren, Pozantı'ya yaklaştığı sırada Gurbet Ayvalıoğlu doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Pozantı İstasyonu'nda bekleyen sağlık görevlileri önce 'Yeşim' adı verilen bebeğin göbek kordonunu kesti, ardından da vagonun ara boşluğunda yatan Ayvalıoğlu'na ilk müdahaleyi yaptı.

Ambulansla Pozantı Devlet Hastanesi'ne götürülen anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@